Çocuk Rekorları

(Rekor:88) En Çok Çocukla İstiklal Marşı Okurken Video Çekme Rekoru (Dünya, 23 Nisan 2020)

İstiklal Marşı Okurken Video Çekme Rekoru 2135 Çocukla Kırıldı

(Sertifika Töreni Online Ortamda Gerçekleştirildi.)

Sertifika Töreni video kaydına linkten ulaşabilirsiniz!  

 

https://we.tl/t-0GhLXxHlz2

 

İstanbul Valiliği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) destekleriyle 23 Nisan akşamı saat 21.00’de evlerinde İstiklal Marşı okuyan 2135 çocuk İstiklal Marşı söylerken çekilen videolarıyla bir Dünya Rekor Denemesi gerçekleştirdi.

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında düzenlenenrekor denemesiiçin çocuklar İstiklal Marşıokurken çekilen videolarını 23 Nisan 2020 saat 21.00’den 27 Nisan 2020 Pazartesi sabahı saat 10.00’a kadar videolarını gönderdiler. Facebook’ta İstiklal Marşı Okuma Rekorusayfasına ve Whatsapp hattına video gönderen çocuk sayısı Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince sayılarak onaylandı.


#İstiklalMarşı #23Nisan #TBMM #İMİB #MEB # Covid19 #Corona #Rekor #Çocuklar #Çocuk #DünyaRekoru #Sertifika #Tören #Online 

 

(Rekor:86) En Çok Çocukla Robot Tasarlama Rekoru (Kağıthane/İstanbul, 20 Kasım 2019)

Geri dönüşümden topladıkları atıklarla robot yaparak rekor kırdılar..

Geri dönüşümden topladıkları atıklarla robot yaparak rekor kırdılar

'de en çok çocukla robot yapma rekoru kırıldı

İSTANBUL - Kağıthane Belediyesi Harmantepe Yaşam Beceri Atölyesinde eğitim gören çocuklar, geri dönüşümden topladıkları atıklarla robot yaparak, "en çok çocukla robot yapma" rekoru kırdı.

Kağıthane Belediyesi Yaşam Beceri Atölyesinde eğitim gören 250 çocuk, 20 Kasım Dünya 'nde farkındalık oluşturmak için, geri dönüşümden topladıkları atıklarla robot yaptı. 

(Rekor:82) En Çok Çocukla Dünya Koşma Rekoru (İstanbul, 22 Eylül 2019)

 ''En Çok Çocukla Dünya Koşma Rekoru Kırıldı''

 

İstanbul Çocuk Maratonu 22 Eylül Pazar günü Maltepe Sahil Orhangazi Şehir Parkı’nda binlerce küçük koşucuyla yeni bir rekora imza attı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından bu yıl 5.si düzenlenen İstanbul Çocuk Maratonu 22 Eylül Pazar günü Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda binlerce çocuğu ağırladı. Etkinlik bu yıl 10.862 çocuğa ulaşarak bir kez daha rekor kırdı. Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti'nce tescil edilen ‘En Çok Çocukla Dünya Koşma Rekoru’ kırılan etkinlikte çocuklar ‘Hoşgeldin Şampiyon’ ve ‘Katılmak Kazanmaktır’ sloganları ile karşılandı.

(Rekor:61) En Çok Çocukla Çanakkale Ağıdı Söyleme Rekoru (Aydın, 23 Nisan 2016)

Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ‘Çanakkale Ağıtı’nı seslendirerek bir dünya rekoruna imza attı.
Aydın Valiliği, Aydın İl Milli eğitim Müdürlüğü ile Aydın Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında Aydın’da oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, Adnan Menderes Stadyumu’nda Dünya Çocuk Rekorları Kitabı’nda yer alabilmek için rekor denemesi yaptı. Binlerce öğrenci, aynı anda bu ağıdı seslendirerek “En Kalabalık Öğrencisi Korosu” olarak rekorlar kitabına girmeye çalıştı.

(Rekor:56) En Çok Çocukla Deve/Cüce Oyunu Rekoru (Bağcılar, 07 Ekim 2015)

Bağcılar'daki Koca Yusuf İlkokulu, ilginç bir rekor denemesine ev sahipliği yaptı. Nostajik OyunFestivali’nde biraraya gelen yaklaşık 1877 öğrenci, ‘En Çok Çocukla Deve Cüce Oyunu Oynama Rekoru’ denemesi gerçekleştirdi.

 

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

KAĞITHANELİ MİNİKLER, ANNELER GÜNÜ KUTLAMA REKORU KIRDILAR  

Kağıthane Belediyesi ev sahipliğinde Hasbahçe Mesire Alanı’nda düzenlenen rekor denemesinde, Çok sayıda miniğin Anneler Günü için annesine yazdığı kutlama mektuplarıyla kırdığı En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekoru sırasında duygu dolu anlar yaşandı. 

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

  Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 450 Çocukla Ovit Yaylası 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivalinde "En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma” rekoru kırıldı.  

 

 

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi önclüğünde, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılış töreninde 'Dünyanın en büyük kitabı' rekoru" kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyor.

Facebook Twitter Instagram