Çocuk Rekorları

(Rekor:61) En Çok Çocukla Çanakkale Ağıdı Söyleme Rekoru (Aydın, 23 Nisan 2016)

Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ‘Çanakkale Ağıtı’nı seslendirerek bir dünya rekoruna imza attı.
Aydın Valiliği, Aydın İl Milli eğitim Müdürlüğü ile Aydın Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında Aydın’da oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, Adnan Menderes Stadyumu’nda Dünya Çocuk Rekorları Kitabı’nda yer alabilmek için rekor denemesi yaptı. Binlerce öğrenci, aynı anda bu ağıdı seslendirerek “En Kalabalık Öğrencisi Korosu” olarak rekorlar kitabına girmeye çalıştı.

(Rekor:56) En Çok Çocukla Deve/Cüce Oyunu Rekoru (Bağcılar, 07 Ekim 2015)

Bağcılar'daki Koca Yusuf İlkokulu, ilginç bir rekor denemesine ev sahipliği yaptı. Nostajik OyunFestivali’nde biraraya gelen yaklaşık 1877 öğrenci, ‘En Çok Çocukla Deve Cüce Oyunu Oynama Rekoru’ denemesi gerçekleştirdi.

 

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

KAĞITHANELİ MİNİKLER, ANNELER GÜNÜ KUTLAMA REKORU KIRDILAR  

Kağıthane Belediyesi ev sahipliğinde Hasbahçe Mesire Alanı’nda düzenlenen rekor denemesinde, Çok sayıda miniğin Anneler Günü için annesine yazdığı kutlama mektuplarıyla kırdığı En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekoru sırasında duygu dolu anlar yaşandı. 

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

  Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 450 Çocukla Ovit Yaylası 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivalinde "En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma” rekoru kırıldı.  

 

 

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi önclüğünde, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılış töreninde 'Dünyanın en büyük kitabı' rekoru" kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyor.

Facebook Twitter Instagram