2.500 Çocukla Diş Fırçalama Rekoru Kırıldı

Kahramanmaraş  21Nisan 2015

Toplumumuzda oldukça yüksek olan diş çürük oranını azaltmak, sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmek, diş fırçalama alışkanlığı kazandırarak, bu konuda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak amacıyla; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonluğunda 2.500 çocukla Diş Fırçalama Rekoru kırıldı. 

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet YENER, açılış konuşmasında; "Bugünü Dünya Diş Fırçalama Günü olarak ilan ediyor ve dünyaya hediye ediyoruz." Dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ'ta "Her yıl bugünü diş fırçalama etkinlikleriyle kutlayarak, dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz" dediler.

Prof. Dr. Çoruh Türksel DÜLGERGİL başkanlığında, Dr. Pınar ŞİRİKÇİ, Dt. Berna GÖÇEBE, Ebe Fatma BİLGİÇ, Ebe Emine KOCABAŞ ve öğretmenlerden oluşan bir ekiple 2.500 çocukla, Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumunda Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen Rekor denemesi  Prof. Dr. Orhan Kural Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince Tescil Edildi.

Rekor Tescil ve Hakem Heyeti: Mahir ÜNAL (Ak Parti Grup Bşk. V.)  Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (Kahramanmaraş Milletvekili), Dt. Sıtkı Güvenç (Kahramanmaraş Milletvekili), Mustafa Hakan GÜVENÇER (Kahramanmaraş Valisi) Fatih Mehmet ERKOÇ (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi) Prof. Dr. Durmuş DEVECİ (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü) Ali İhsan KABAKÇI (Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürü) Mehmet Emin AKKURT (Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü), Aydın TÜRKGÜCÜ (Dünya Çocuk Rekorları, Rekor Danışmanı) 

Facebook Twitter Instagram