En Çok Çocukla Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekoru

Zeytinburnulu 2.000 çocuk bu bayram, anneannelerinin, babaannelerinin, dedelerininve diğer aile büyüklerinin bayramlarını kendi hazırladıkları tebrik kartıylakutlayacaklar. Zeytinburnu Belediyesi öncülüğünde, PTT'nin desteğiyle, İlçe Milli EğitimMüdürlüğü'ne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri'ndekiçocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında, ZeytinburnuBelediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde 2 bin çocukla Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekor denemesi gerçekleştirildi.

Rekor denemesiyle çocuklara eski bayramları hatırlatmak istediklerini belirten Başkan Aydın, "Bizim çocukluğumuzda İstanbul'da bir ay önceden gazete bayii ve kırtasiyelere tebrik kartları gelirdi. Bizde bunlardan topluca alır yakınlarımıza ve sevdiklerimize gönderir, bayram heyecanını bir ay önceden yaşamaya başlardık. Bu rekor denemesiyle çocuklarında eskisi gibi bayram coşkusunu daha çok yaşayabilmesini hedefledik" dedi.

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Rekor Tescil Hakem Heyeti Başkanı Orhan Kural, PTT Avrupa Yakası PTT Başmüdür Yardımcısı Engin Süzer ile çok sayıda çocuk ve öğretmenler katıldı. Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu bilgi evlerindeki çocukların katıldığı programda, çocuklardan bazıları aile büyüklerine, bazıları da Van'daki depremzedelere tebrik kartı hazırladı.

2 bin çocuğun yaratıcılıklarını göstererek devlet büyükleri ve aile büyükleriiçin hazırladıkları tebrik kartlarını Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezindeki  Rekor Tescil ve Hakem Heyeti huzurunda PTT İstanbul Yakası Başmüdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

 

Facebook Twitter Instagram