Starbucks Destekledi, 336 Çocuk Rengarenk Rekor Kırdı

Starbucks Türkiye, 2003 yılından beri yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi
‘Kardeş Okullar’ kapsamında çocuklarla Dünya rekoru kırdı. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Münevver Şefik Fergar İlkokulunun 336 öğrencisi, Starbucks’ın destekleriyle hem okullarını rengarenk boyadı hem de
En Çok Çocukla Okul Boyama’ rekorunu kırdı.

Kahveye ve insana duyduğu tutku kadar içinde yaşadığı topluma karşı da büyük sorumluluk duyan Starbucks Türkiye, bu amaçla 2003 yılından beri yürüttüğü ‘Kardeş Okullar’ sosyal sorumluluk projesini rengarenk bir rekorla kutladı.

3 Ekim Perşembe günü, Starbucks kardeş okullarından biri olan Münevver Şefik Fergar İlkokulunun 336 öğrencisi, Starbucks çalışanlarıyla birlikte okullarını boyayarak keyifli bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte, Starbucks çalışanları okulu boyarken, çocuklar da duvarlardaki birbirinden renkli ve keyifli çizimleri boyadı.

Hep birlikte okullarını renklendirerek Dünya Rekoru kıran 336 çocuğun kırdıkları En Çok Çocukla Okul Boyama Rekoru; Prof.Dr. Orhan KURAL (Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı) Birol KURUBAL (Kadıköy Kaymakamı), Hulisi ÖZOCAK (Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı) Ferşat AYAR Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü) Tunç TUNAVELİ  (Starbucks İş Birim Direktörü)  Recep TUTAL (İstanbul Avni Aker Güzel Sanatlar Lisesi) Yavuz YILMAZ (Münevver Şefik Fergar İlkokulu Müdürü) ve Aydın TÜRKGÜCÜ’nden  (Dünya Çocuk Rekorları) oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi.

“Çocuklarımız bizim geleceğimiz, en büyük hazinemiz”

Starbucks Türkiye, 2003 yılından bu yana ‘Kardeş Okullar’ projesiyle çocukların sosyal gelişimini destekleyen farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Biliyoruz ki, çocuklarımız bizim geleceğimiz, en büyük hazinemiz. Bu nedenle bunu tıpkı onların dünyası gibi rengârenk bir etkinlikle kutlamak istedik. Hem kardeş okulumuz olan Münevver Şefik Fergar İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, hem de onlara destek veren Starbucks çalışanları, hep birlikte çok keyifli saatler geçirdi” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Orhan Kural: “Çocuklar bu projeyle renkleri yeniden keşfediyor”

 

Prof. Dr. Orhan Kural konuşmasında: “Bugün, teknolojiyle iç içe büyümüş çocuklara baktığınızda bilgisayarda ya da anne-babasının telefonlarında oyun oynamayı önüne bir kağıt-kalem alıp renk renk boyalarla resim yapmaya tercih ediyor. Bugünün çocukları, yapılmış resimlerin, seçilmiş renklerin içinde yaşıyor. Oynuyor, eğleniyorlar belki ama kendi dünyalarını renklere dökemiyorlar. Oysaki mor bir bulutta, mavi bir ağaçtadır bir çocuğun hayal dünyası. Bu nedenle Starbucks’ın çocuklara armağan ettiği bu projeyi oldukça faydalı buluyor ve destekliyorum. Çocuklar bu projeyle kendilerini renklerle ifade ederken, renkleri de yeniden keşfediyor.”

Facebook Twitter Instagram