Dünyanın En Büyük Bayram Tebriği

Kağıthane Belediyesi Spor Okullarındaki 200 çocukla Dünyanın En Büyük Bayram Tebriği (160x80cmRekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi.

Kagıthane Belediyesi Sadabat Parkında gerçekleştirilen rekor denemesinde yüzlerce çocuk Dünyanın En Büyük Bayram Tebriğinin üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bayram mesajlarını yazdılar.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çok önemli bir etkinliğe imza attığını belirterek, “Biz geçmişte yapılan güzel etkinliklerin tekrar hayata geçmişi için çocuklarımıza faaliyetler düzenliyoruz. Sokak oyunlarının da sokak aralarında tekrar oynanması için destek veriyoruz ve organizasyon düzenliyoruz. Geçmiş bayramlarda, büyüklerimize, sevdiklerimize bayram tebriği ile ulaşmaya çalışıyorduk. Şimdi unutulmuş olan bayram tebriği geleneğinin yine çocuklarımız tarafından hayata geçirilmesini istedik ve böyle güzel bir faaliyete başladık” dedi.

Kağıthaneli çocuklardan dünya rekoru.

Kağıthaneli çocuklarımız bayram tebriğini hazırlayarak bugün bir rekor geçekleştirdi. 200 çocuğumuz dünyanın en büyük bayram tebriğini hazırlayarak Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza bayram mesajlarını iletti.

Ayrıca bayram tebriği ile çocuklarımızın özgüvenlerinin de gelişmesini istedik ve aynı zamanda çocuklarımız düşüncelerini devletimizin büyükleri Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza iletmiş olacaklar. Böylece çok
önemli bir iletişim de kurulmuş olacak. Bir çok açıdan ülkemiz için, vatandaşlarımız için, insanlık için faydalı olabileceğine inandığımız bir çalışmayı hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız duygularını aktardıktan sonra Bayramda Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın eline ulaşacak şekilde göndereceğiz” dedi.

Mesajların ortak paydaları barış

Çevreci kimliğiyle de tanınan Prof. Dr. Orhan Kural, “ Biz burada yarışma yapmıyoruz, bizler çocuklarla birlikte güzellikleri paylaşıyoruz. Bugün burada 200 çocuk Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza dileklerini iletiyorlar. Ortak paydaları barış. Biliyorsunuz ki bu ay çok şiddet gördük. Her yerden ölüm haberleri alıyoruz. Bayramlar kötü haberlerin
sona ermes için çok güzel bir fırsat.Çocuklarda bunları dile getirdi savaşlar, nefret bitsin istiyorlar.

 

Çocuklar ilk defa bayram tebriği yazıyor

Çocukların çoğu daha önce hayatlarında bayram tebriği yazmadı. Ben eksi bayramları yaşamış biri olarak eskiden bayram olunca herkes çok heyecanlı olurdu. Hazırlıklar yapılırdı. Şimdi iste bayramlar insanların tatile gittikleri zamana haline geldi. Bunu önlemek gerekiyor. Çünkü gelenekler yaşarsa bir ülke bir araya gelir. Bizler de bu gelenekler yaşasın diye burada toplandık” şeklinde konuştu.

Mısır’daki kardeşime iyi bayramlar diliyorum.

Bayram tebrik kartına Mısır’daki olaylarla ilgili düşüncelerini d yazan 10 yaşındaki Cemal Arıcı, “Mısır’daki kardeşime iyi bayramlar diliyorum. Orada iyi şeyler olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bayram tebriği yazan 14 yaşındaki Ömer Battal “Bayramınız mübarek olsun yazdım. Suriye ve Mısır’da olan olaylar üzücü. Barış diliyorum” dedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum, Bayram tebriğine barış mesajını yazdığını ifade eden Ömer Kerim yılmaz ise, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini çok seviyorum. Suriye, Irak ve tüm ülkelerde herkesin barış içerisinde yaşamasını istiyorum” dedi.

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen Rekor denemesi Prof. Dr. Orhan Kural ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Mevlüt ÖZTEKİN, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sedat BİKA ve Dünya Çocuk Rekorlarından Aydın TÜRKGÜCÜ'nün olduğu Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.(29Temmuz 2013, Pazartesi)

Facebook Twitter Instagram