“ÇEVRE İÇİN ÜÇ BİN DOKUNUŞ”

Kültür ve sanat alanında önemli bir çekim merkezine dönüşen Küçükçekmece, bu kez sanat aracılığı ile dünyaya mesaj vermeye hazırlanıyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günününde, Küçükçekmece Gölü kıyısını kaplayacak 1.5 kilometreuzunluğundaki resim kağıdına tam 3.000 çocuk aynı anda “çevre” konulu resim yaparak Dünya Çocuk Rekorları kapsamında Dünyanın En Uzun Resim Rekorunu kırdılar.  

1.5 kilometre uzunluğundaki kağıdın her iki tarafını kaplayacak olan 3.000 öğrenci çevre problemlerinin çözümüne dair önerilerini, fikirlerini resmedecekler. Kullanacakları bütün malzemeleri geri dönüşümlü çevre dostu kağıt ve boyalardan yana kullanan rekortmen minik ressamlar, 5 Haziran günü sabah saat 10:00’da Başkan Aziz Yeniay’ın başlangıç fırça sürüşü ile çalışmaya başlayacaklar ve rekora dönüşecek önerilerini uluslararası hakem ve heyetler eşliğinde tamamladılar.

Yakında Türkiye’nin ilk çevreci kamu binasında çalışmalarına devam edecek olan Küçükçekmece Belediyesi çevre konusundaki duyarlılığını Küçükçekmeceli çocuklarla birlikte dünyaya duyuruyor. Daha yaşanabilir bir çevre; ancak doğayla barışık, planlı kentleşmede olabildiğince dengeli, öz kaynaklarını tüketmeden nefes alınabilir yeni alanları dahil ederek, daha estetik planlamayla mümkün olabilir. Bu bilinçle faaliyetlerine devam eden Küçükçekmece Belediyesi sorundan çözüme eğitilmiş kuşaklarla birlikte ulaşılabileceği düşüncesi ile yola çıkarak çeşitli eğitsel projeler hazırladı ve bu çalışmalarına devam etmektedir. 

 

Facebook Twitter Instagram