Çocuklar Dünya Su Gününde Su İçin El Ele / Kol Kola Girdiler

Kalem Vakfı öncülüğünde, İstanbul Valiliğinin ve Turçev işbirliğiyle Kalem Vakfının davetlisi olarak 30 okuldan 1.700 öğrencinin katılımıyla Dünya Çocuk Rekorları kapsamında En Çok Çocukla Su Zinciri Rekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi. 

Dünya Su Gününde Su tasarrufuyla ilgili farkındalık yaratmak için hazırladıkları pankartlarıyla Üsküdar Sahilinde Su İçin El Ele / Kol Kola girerek Su Zinciri oluşturan Öğrenciler kuraklığa karşın su tasarrufuyla ilgili mesajlarıyla izleyenlerinde büyük beğenisini kazandılar.

Çocuklar mesajlarında; suyu tasarruflu kullanmanın yanında, Boşa yanan bir lambayı kapatmanın ve özellikle ağaç dikmenin da su tasarrufu olduğunu vurguladılar.

Rekor denemesi; Prof.Dr. Orhan KURAL (Rekor Tescil ve Hakem HeyetiBaşkanı) Süleyman ERDOĞAN (Beykoz Kaymakamı) Prof.Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ (İstanbul İl Kültür Müdürü) İlyas TEKİN (Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü) Doç. Dr. Osman SEZGİN (Kalem Vakfı Okulları Kurucusu) Erol GÜNGÖR (Turçev Başkanı) Nebiye YAŞAR (İstanbul Valili AB Proje Koordinatörü) Aydın TÜRKGÜCÜ’nden (Dünya Çocuk Rekorları) oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi. 

Facebook Twitter Instagram