970 Çocukla Sigara İçilmez Levhası Tasarlama Rekoru Kırıldı

(Dünyanın En Büyük Sigara İçilmez Levhası 3x5metre)

10 Aralık 2015 Perşembe / Kağıthane

Kağıthane Belediyesi, 10 Aralık 2015 Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında sağlıklı bir havada büyümek HER CANLININ hakkıdır sloganıyla, 970 Kağıthaneli çocuğa tasarlattığı Sigara İçilmez levhalarıyla En Çok Çocukla Sigara İçilmez Levhası Tasarlama Rekoru kırıldı.

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların katılımıyla Hasbahçe İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleşen rekor denemesinde, Çocukların ortak kararıyla sadece sigara içenlere değil de sigara İçmeyenlere de hitap ederek tasarlanan Dünyanın En Büyük Sigara İçilmez Levhası da (3x5 metrelik) sergilenerek kamuoyunun görüşüne ve bilgisine sunuldu.

Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ konuşmalarında "Dünya İnsan Hakları Gününde, Sağlıklı bir hava teneffüs etmek her canlının hakkıdır sloganıyla, Kağıthaneli çocuklarla beraber sigara İçilmez levhası ve sloganları belirlemek üzere yola çıktık. Sigara içinler yerine sigara içmeyenlere odaklanıp, onlara teşekkür etmek istedik.  Bir diğer dikkat çekmek istediğimiz konuda, sigara içilen ortamda bulunan hayvanların ve bitkilerinde zarar görmesi. Bugün, sigaradan sadece insanların değil hayvanların ve bitkilerin kısaca tüm canlıların zarar gördüğüne dikkat çekmek istedik. 

Prof.Dr. Orhan KURAL'da konuşmasında "12 yıl önce kimse yokken Sn. Başkan Fazlı KILIÇ Kağıthane de Sigara zararlıdır ilanları veriyor mücadele ediyordu. Kendisiyle bu vesileyle tanıştım ve ortak projeler yaptık. Sarıay derneğinin başkanı olarak bu rekoru tescil etmekten özellikle mutlu oldum dediler.

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü, Muhammet ÇAYIR'da konuşmalarında "Bugün siagarayla mücadele konusuna çocuklarla beraber farklı bir bakış açısı getirilmesinden çok mutluyum" dedi. 

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında Kağıthaneli Yüzlerce çocuğun tasarladığı, Sigara İçilmez levhalarıyla, ulusal ve uluslararası basın/medya önünde gerçekleşecek rekor denemesi Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığında, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Mevlüt ÖZTEKİN, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet ÇAYIR, Mehmet Salih YILDIZ (Hasbahçe İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu Md.) İnci KARAMAN (Sarıay Derneği) Sedat BİKA (Kağıthane Belediyesi Kültür Md.) Aydın TÜRKGÜCÜ'nünde  (Dünya Çocuk Rekorları)  bulunduğu Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi.  

Facebook Twitter Instagram