En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru  Kırıldı 

Ataşehir Belediyesi, Doğa Koleji ve Carrefour İçerenköy AVM öncülüğünde, Doğa koleji öğrencileri ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki 888 çocuk “Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında bir defada topladıkları 6.510 kg atık pille ‘En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru’ kırdılar. Rekor denemesi kapsamında toplanan, Esit Elektronik Sistemler teknik personelince tartılan atık piller, pil toplama konusunda yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP Derneği yetkililerine teslim edildi.

Ünlü isimlerden Ömür Gedik, Tuncay Akça, Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Şule Zeybek, Cem Coşkun, Gökhan Karakaş, Mansur El Sabah, Berk Ercan ve Prof. Dr Orhan KURAL’a ’a “Çevreye Katkı Ödülü” verilen rekor denemesinde Doğa Koleji öğrencileri, "Enerjimiz Bitmesin" Konulu, Ataşehir Cemile Besler İlkokulu öğrencileri de "İzindeyiz Yüce Atam" temalı dans gösterisi yaptılar. 

Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir de gerçekleştirilen atık pil toplama rekorunun önemine dikkat çekerek “Bu rekorun yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir şekilde öğrencileri yetiştiren öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bu çevre bilincini herkesin yaşamı boyunca sürdürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

TAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan ise yaptığı konuşmada atık pil toplama organizasyonunda emeği geçen tüm çocuklara ve öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

Organizasyon kapsamında konuşan Doğa Kolejleri Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu şu ifadeleri kullandı: “Doğa konsepti eğitim modeli ile yapılan projelerimizde çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılıyoruz. Doğanın pili bitmesin projemizde pillerin doğaya salınmasını engelleyip toplama seferberliği başlatan öğrencilerimizle bir dünya rekoruna daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Mansur El SABAH konuşmasında “Doldurulabilir pil kullanımının yararlarına dikkat çekti.”

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığında ki İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şb.Md. Ertan Yıldırım, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Doğa Kolejleri Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu, Carrefour İçerenköy AVM Paz. Md. Lidya Sadi, TAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan, Esit Elektronik Sistemlerden Ersin Ertan, (Dünya Çocuk Rekorları) Aydın Türkgücü’nden oluşan Rekor tescil ve Hakem heyetince tescil edildi.

Facebook Twitter Instagram