750 ÇOCUK AYNI ANDA ÇORUM LEBLEBİSİ YİYEREK DÜNYA ÇOCUK REKORU KIRDI

Yerli Malı Haftası kapsamında Çorum Belediyesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Akvaryum AVM'de gerçekleştirilen rekor denemesine 750 çocuk katıldı. Haci İlbey İlk Öğretim Okulu, Ali Ülker İlk Öğretim Okulu, Ahmet Haşim İlk Öğretim Okulu, Hürriyet İlk Öğretim Okulu, Atatürk İlk Öğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 750 çocukla aynı anda Çorum leblebisi yeme rekor denemesi gerçekleştirildi.

 

 

Başarıya ulaşan rekor denemesi sonucunda bir açıklama yapan Rekor Tescil Hakem Heyeti Başkanı Orhan Kural, yerli malı haftasının önemini anlatarak, "Bu etkinlikte eskiden olan bir çok şeyi yeniden hatırlatıyoruz. Aynı anda çocuklarımız leblebi yediler. Hem yerli malına katkı sağlamak hem de milli yemişlerimizi çocuklara tanıtmak istiyoruz" dedi.

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali ise etkinliğe okulların katılımını sağladıklarını belirterek, "Çocuklarımız bugün bir rekora imza attılar. Ömürleri boyunca bunu unutmayacaklar" dedi.

Etkinliğin düzenlenmesinde kullanılan Çorum Leblebilerinin İstanbul'a ulaştırılmasını sağlayan Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Karaca ise Çorum leblebisinin dünyaca ünlü olduğunu hatırlatarak, "Biz bir yere ziyarete giderken ne götüreceğiz diye düşünmüyoruz. Her yere leblebi götürerek hem leblebimizi tanıtıyoruz, hem de leblebimizin lezzetini herkese tattırıyoruz. Bugün burada da bir rekor denemesinde leblebimiz kullanıldı, çok mutluyuz" diye konuştu.

 

 REKOR TESCİL VE HAKEM HEYETİ:

 PROF. DR. ORHAN KURAL (REKOR TESCİL VE HAKEM HEYETİ BAŞKANI), YAKUP KARACA (ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKAN YARDIMCISI), KENAN KIRALİ (BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ), CENGİZ ASRAK (AKVARYUM AVM GN.MD.) 

  

Facebook Twitter Instagram