60.889 METRELİK RESİM SERGİSİ REKORU KIRILDI

DÜNYANIN EN BÜYÜK ULUSLARARASI AÇIK HAVA ÇOCUK SERGİSİ REKORU 60.889 METREYLE KIRILDI

Kadirli Kaymakamlığı, Kadirli Belediyesi, Kadirli Ticaret Odası ve Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, 4 Kıta, 13 Ülke 323 Okuldan 40.000 Çocuğun yaptığı 130.289 resimle Dünyanın En Büyük Uluslararası Çocuk Resim Sergisi rekoru kırıldı.    

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami CÖMERT Başkanlığında, Proje Koordinatörü ve görsel sanatlar öğretmeni Mustafa ÖNEM ve 54 öğretmenden oluşan “REKORA GİDİYORUZ” proje ekibiyle; Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 105 okuldan 25.000 civarında öğrencinin, Türkiye çapında 49 il’den 218 Okuldan 15.000 öğrencinin, 4 Kıta (Asya, Afrika, Avrupa, Amerika) 13 Ülkeden (Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Libya, Kanada, Fransa, Belarus, Nijerya, Senegal, KKTC ve İsveç)'li çocukların resimleriyle toplamda 130289 çocuk resmiyle 60.889 metre ile Dünyanın En Büyük Uluslararası Çocuk Resim Sergisi rekoru başarıyla gerçekleşti.

Milli Eğitim Müdürü Sami CÖMERT konuşmasında, “Birlikte hedef koyma, koyulan hedefe ulaşmanın hazzını tüm dünya çocuklarıyla birlikte yaşadık. Bu sergiye resim gönderen 40.000 çocuk hayatı boyunca bu rekora katılmanın gururunu yaşayacak, benimde o sergide resmim var diyecektir. Kadirliyi ve ülkemizi örnek bir etkinlikle dünya çapında tanıttık. Yeni projelerle Tanıtmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Kadirli Kaymakamı Muhittin PAMUK  “Kadirliler olarak, kültür ve sanat içerikli bu sergi ve rekor denemesiyle dünya çocukları arasında pozitif bir sinerji yaratmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. İnsanlar başarıya ulaştıkça daha büyük hedeflere yönelirler. Bu rekortmen öğrencilerde bundan sonra daha büyük hedefler koyup başarılara imza atacaklardır.” Dedi.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN gönderdiği mesajda “Kadirli Belediyesi olarak, sosyal ve kültürel anlamda halkımıza hizmet vermeyi bir görev olarak gördük. sanata ve her yaştan sanatçılarımıza destek vermeye devam edeceğiz.” Dediler.

Ticaret Odası Başkanı Hasan KASTAL’da “Kadirli Ticaret Odası olarak, binlerce sanatçı çocuğumuzun bu güzel sergisine destek olmaktan çok mutluyuz.” dediler.

Prof.Dr. Orhan KURAL’da konuşmasında, “Bugüne kadar tescil ettiğim en anlamlı ödül oldu. Ülkem ve çocuklar adına gurur duydum.” dediler.

Kadirli Kabasakal parkından başlayarak, Masal Park, Kadirli ana caddelerini, sokaklarını dolaşan 2-3-4-5-6’lı sıra resimlerden oluşan resim duvarlarıyla kilometrelerce devam eden Dünyanın En Büyük Uluslararası Çocuk Resim Sergisi rekoru, Cezmi YURTSEVER (Araştırmacı Tarihçi Yazar), İsmet ÇABUK (Ressam) Mansur IŞIKBOL (İngiltere Türk Öğretmenler Derneği Başkanı) Aydın TÜRKGÜCÜ (Rekor Danışmanı) Dünya Çocuk Rekorları, Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan KURAL başkanlığındaki Heyet tarafından tescil edildi.

Facebook Twitter Instagram