OMO, Facebook sayfasının 1 milyon takipçiye ulaşmasını rekorla kutladı

Erdil Yaşaroğlu çizdi, minikler boyadı

Kirlenmekten korkmadılar, ‘en hızlı boyanan
en büyük resim’ rekoru kırdılar!

OMO’nun ‘Kirlenmek Güzeldir’ çağrısına uyan minikler, 1 milyondan fazla takipçiye ulaşan Facebook sayfasının başarısını, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu eşliğinde ‘Çocukların en hızlı boyadığı en büyük resim’ rekoruyla kutladı.

Türkiye’nin lider deterjan markası OMO, 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından takip edilen OMO Kirlenmek Güzeldir Facebook sayfasının başarısını, kirlenmekten korkmayan miniklerin kırdığı ‘Çocukların en hızlı boyadığı en büyük resim’ rekoruyla kutladı.

‘Kirlenmek Güzeldir’ diyerek çocukların gönüllerince oyun oynamalarını destekleyen OMO’nun, 20 Temmuz Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu eşliğinde gerçekleşen rekor denemesi, renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu.

330 Çocuk  Erdil Yaşaroğlu’nun OMO için özel olarak çizdiği 330 m2’lik resmin birer parçasını 26 Dakika da rengarenk boyadı. Parçalar birleştirildiğinde ortaya çıkan ‘Dünyanın En Hızlı Boyanan En Büyük Resmi’  hem minikleri hem de ailelerini gururlandırdı.

Arıoğlu: Daha fazla çocuk gönlünce oyun oynasın istiyoruz

OMO Türkiye Marka Yöneticisi Mehmet Arıoğlu, “Burada 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından takip edilen Facebook sayfamızı takipçilerimiz ve minik kahramanlarımızla kutlamak için bir araya geldik. Bugün kirlenmekten korkmayan minikler, müthiş bir performansla dünyanın en hızlı boyanan en büyük resmini tamamlayarak rekor kırdılar ve tabi ki biraz da kirlendiler. Anneler çocuklarının koşmasını, düşmesini, çamura girmesini istemiyor ve onları sürekli uyarıyorlar. Sonuçta çocukların sadece %28’i dışarıda ve oyun parkında zaman geçirebiliyor. Oysa biz OMO olarak, ‘Kirlenmek Güzeldir’ diyerek, çocukların gönüllerince oyun oynamasını ve üstlerini kirletmelerini destekliyoruz. Burada çocukların oyun oynayarak kazandıkları deneyime dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Daha fazla çocuk gönlünce oyun oynasın istiyoruz. Kirlenmek derken, dışarıda yapılan aktivitelerin, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine sağladığı katkıyı vurguluyoruz.” şeklinde konuştu.

Arıoğlu, OMO Kirlenmek Güzeldir Facebook sayfasının 1 milyondan fazla takipçiye ulaşmasını kutladıkları etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Kural: “Çevre için, kültür için, sağlık için, arkadaşlık için kirlenmek güzeldir!”

Dünya Çocuk Rekorları uzmanı Prof. Dr. Orhan Kural ise şunları söyledi: “Artık günümüzde çocuklar sokakta oynamak yerine bilgisayarın, iPad’in başında zaman geçirmeyi tercih ediyorlar. Oysa sokak oyunları çocuklar için çok önemlidir! Kirlenmek çevre için, kültür için, sağlık için, arkadaşlık için olursa güzeldir. Bu nedenle anne-babalara ‘Bırakınız, çocuğunuz kirlenirse kirlensin!’ diye çağrıda bulunmak istiyorum. OMO’nun ‘Kirlenmek Güzeldir’ felsefesi sayesindedir ki, bugün çocuklarımız parkta, bahçede rahat rahat oynuyor; böylece hayal dünyaları ve yaratıcılıkları gelişiyor. Daha cesaretli oluyorlar. Meraklarını çeken her şeyi araştırıyor, kendilerini geliştiriyor. Bugünkü rekorda da bu felsefenin büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Bu duygularla bugün burada dostluk/arkadaşlık için bir araya gelip hep beraber dünya rekoru kıran çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum...”

Rekor denemesi Prof.Dr. Orhan KURAL (Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı) Erdil Yaşaroğlu (Karikatürist)  Mehmet ARIOĞLU (OMO, Unilever Türkiye)  Dr. Dilara DEMİRPENÇE (Çocuk ve Ergen Psikiyatristi) Aydın TÜRKGÜCÜ'nün (Dünya Çocuk Rekorları) olduğu Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

 

Facebook Twitter Instagram