Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Öncülüğünde başlatılan Her Şişe ve Kapak Yeni Bir Hayatprojesi kapsamında Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların topladığı plastik şişe ve kapaklar Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.001 Çocukla Aynı Anda Tekerlekli Sandalye Toplama Rekor denemesinde tekerlekli sandalyelere dönüştü.

Dünya Çevre Haftası ve Her Şişe ve Kapak Yeni Bir Hayat projesi kapsamında, Şişlili Çocukların Topladığı plastik şişe ve kapaklar karşılığında Şişli Belediyesince verilecek; Tekerlekli Sandalyeler, Görme Engelli Bastonları ve yürüteçler ihtiyacı olan çocuklara dağıtılmak üzere, Altınokta Körler Derneği İstanbul Şubesi veEngelli ve Aileleri Dayanışma ve Eğitim Derneği yetkililerine teslim edilecek .  

 

Cevahir Alışveriş Merkezi’nin önünde gerçekleşen rekoru; Rekor Tescil heyeti ise Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü,   Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Akbulut, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğolu, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Vasken Barın, Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Esra Bozyazı Dalyan, Altınokta Körler Derneği Başkan Yardımcısı Rıdvan Piliç, Engelli ve Aileleri Dayanışma ve Eğitim Derneği Başkanı Alev Yorgancı ve Kentim Şişli Gazetesi’nden Saime Oğuzhan’dan oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tescil etti.  

  Etkinlik sonunda En Çok Çocukla Tekerlekli Sandalye Toplama Rekoru, 1001 çocukla kırılmış oldu. Heyet üyeleri, rekoru tescil ederek imzaladı.

  Etkinliğe katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bu etkiliğin, çocukları çok erken yaşlarda çevrelerine duyarlı ve yardımsever olarak yetişmeleri için oldukça büyük bir önemi olduğunu belirterek, katılan tüm çocuklara teşekkür etti.

  Şişli Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Akbulut ise, Şişli’deki okulların bu yıl çevreye en duyarlı okullar olacağını belirterek, “Çocuklarımızın bu mücadelesi bizi duygulandırdı” dedi.

 

 

 

Facebook Twitter Instagram