Hakkımızda & Rekor Başvurusu


HAKKIMIZDA

Dünya Çocuk Rekorları / Dünya Kadın Rekorları / Dünya Erkek Rekorları / Dünya Emekli Rekorları / Dünya Rekorları

Din, dil, ırk vb. farklılıkların olmadığı evrensel platformlardan bir tanesi de rekor denemeleridir. Her yıl binlerce rekor denemesi gerçekleştirilmekte ve başarılı olanlar dünya çapında haber olmaktadır. Mevcut rekorları azimli çalışmalarla yeniden kırmak ve yeni rekorlar bulmak hem azmin hem de yaratıcılığın bir yansıması olarak dünyada büyük ilgi görmektedir. Bizde ülkemize ait değerleri, ürünleri insanlarımızı, kurumlarımızı firmalarımızı kurumlarımızı dünyaya tanıtmak amacıyla dünya rekorları kırmak üzere rahmetli  Prof.Dr. Orhan KURAL Hocamızla beraber yola çıktık.

Bunu yaparken de mevcut Guinness World Records rekorları için teknik danışmanlık yaparken, Guinness dışında da telif hakları tarafımıza ait Dünya Çocuk Rekorları, Dünya Kadın Rekorları, Dünya Erkek Rekorları, Dünya Emekli Rekorları vb. gibi özel kategorileri adımıza tescil ettirerek ülkemizden evrensel bir marka yaratma yolunda ilerlemekteyiz.

2010 yılından bu yana ülkemizde ve yurt dışında sayısız Guinness Dünya Rekorunun başvuru ve rekor aşamasını yürüttük. Ülkemizin kurumlarının, insanlarının ve geleneksel ürünlerimizin Dünya çapında tanıtımını sağlayan onlarca Guinness Dünya Rekoruna imza attırdık. (Aşure, Sütlaç, Ayran, Çiğ Köfte, Türk Kahvesi, Mengen Pilavı, Edirne Ciğeri, Kol Böreği, Kahvaltı vb. )   

Dünya Çocuk Rekorları 2010 yılında  başlamış ve ilk 13 rekor TRT Çocuk kanalıyla ortak yapım olarak gerçekleştirilmiştir. Aralık-2020 yılı itibariyle 90 Dünya Çocuk Rekorunu başarıyla gerçekleştirdik. Dünya Kadın Rekorları ve Dünya Erkek Rekorları mkapsamındaki rekorları da başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Belediyeler, firmalar, şahıslar bazında başvurularla gerçekleştirilen rekorların her aşamasında teknik rekor danışmanlığı ve organizasyon danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Dünya Emekli Rekorlarıyla ilgili görüşmeler yapıyoruz. (Adımıza tescilli bir kaç kategoride daha başlamak için görüşmelerimiz devam ediyor)

Danışmanlığımızda başarıyla gerçekleşen rekorlara web sayfamızdaki ilgili başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Her Türlü Rekor Başvurunuz ve Sorularınız için.

dunyarekordenemeleri@gmail.com

DÜNYA ÇOCUK REKORLARI :

Tüm dünya çocuklarının (0-18 yaş) katılımıyla gerçekleşecek, dinleri, dilleri, renkleri ayrı olan çocukları aynı amaçlar/aynı duygularla farklılıkların olmadığı çocuk dünyası rekorlarıyla bir araya getirip Dünya Çocuk Rekorları Kategorisinin oluşturması.

Çocuğun kişiliğinin zihinsel ve bedensel yeteneklerinin geliştirilmesi, doğal çevreye, ulusal değerlerine ve farklı uygarlıklara saygısının gelişmesi için yaratıcılığı destekleyen ‘aktif oyun bahçeleri’ dediğimiz öğrenme alanları yaratılması.

Aile katılımı öne çıkartılarak çeşitlendirilmiş sosyal faaliyetlerde, çocuklarda olumlu duyguların uyandırılmasıyla iyi alışkanlıklar kazanmalarını sağlayıp, istenmeyen davranışların yerinin istenilen davranışlarla değiştirilmesi.

Sonuç değil süreç öncelikli faaliyetlerle, sağlık ve temizlik davranışlarının kazandırılması,

Sosyal uyumu kolaylaştırmak, toplumun beklentileri yönünde sosyal kazanım ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunarak motivasyon ve duygusal zekanın geliştirilmesi.

Elde edilecek gelirlerin bir kısmının yine çocuklar yararına harcanması ile çocuktan çocuğa yöntemiyle çocukların çocuklara yardım etmesinin sağlanması.

Geleceğin dünyasının yöneticileri olacak çocuklarımız arasında ortak değerler üreterek çocukluktan başlayan dostluklar kurmak.

Çocukların kendilerini ifade edebilecekleri anlatım araçlarını kullanarak kendilerini Radyo, TV, Internet, Sinema, Tiyatro vb. platformlarda dünya çapında çocukça ifade edebilmelerini sağlayacaktır.  

Yaratıcı ve azimli çocuklarımız desteklenmiş dolayısıyla ödüllendirilmiş olacaktır.

Çocuklarımızın kendi aralarındaki takım çalışması ve yetişkinlerle işbirliğiyle gerçekleşecek olan bu organizasyon sadece çocuklar arası değil çocuklarla yetişkinler arasında da bir takım çalışmasını sağlayacak böylece çocukları anlama konusunda yetişkinlere rehber olacaktır.

Önce ülkemiz sonra dünya çapında pozitif bir sinerji yaratmak amacıyla başlatılmış bir projedir. 

DÜNYA KADIN REKORLARI & DÜNYA ERKEK REKORLARI:

Dünya Kadınları/Erkekleri arasında dostluklar kurulmasını dağlamak, kadınları/erkeleri sosyal projelerde bir araya getirerek kamuoyunda farkındalıklar yaratmak, özellikle toplumun diğer kesimlerine örnek olacak rekorlarla farkındalıklar yaratmak.

Aile katılımı öne çıkartılarak çeşitlendirilmiş sosyal faaliyetlerde, kadınlarda/erkeklerde olumlu duyguların uyandırılmasıyla iyi alışkanlıklar kazanmalarını sağlayıp, istenmeyen davranışların yerinin istenilen davranışlarla değiştirilmesi. Sonuç değil süreç öncelikli faaliyetlerle, sağlık ve temizlik davranışlarının kazandırılması,

Sosyal uyumu kolaylaştırmak, toplumun beklentileri yönünde sosyal kazanım ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunarak motivasyonun geliştirilmesi.

Kadınların/erkeklerin kendilerini ifade edebilecekleri anlatım araçlarını kullanarak kendilerini Radyo, TV, Internet, Sinema, Tiyatro vb. platformlarda dünya çapında kadınca ifade edebilmelerini sağlayacaktır.  

Yaratıcı ve azimli kadınlarımız/erkeklerimiz desteklenmiş dolayısıyla ödüllendirilmiş olacaktır.

Kadınların/erkeklerin kendi aralarındaki takım çalışması ve birbirleriyle işbirliğiyle gerçekleşecek olan bu organizasyon sadece kadınlar/erkekler arası değil kadınlarla çocuklar, erkeler arasında da bir takım çalışmasını sağlayacak böylece kadınları/erkekleri anlama konusunda çocuklara ve erkeklere/kadınlara rehber de olacaktır.

DÜNYA KAMPÜS REKORLARI:

İlk-Orta-Lise-Üniversite vb. eğitim öğretim kurumlarındaki öğrenciler, kursiyerler, öğretmenler, çalışanlar ve aileleriyle beraber gerçekleştirdiğimiz rekor denemeleridir. 

DÜNYA EMEKLİ REKORLARI :

Hayattan Emekli Olmayanların platformu olarak tanımlayabileceğimiz Dünya Emekli Rekorları, insanlık için çevre için çalışmaya devam eden emeklilerimize yeni bir enerji ve motivasyon vermek için tasarlanmış rekorlar serisinden oluşmaktadır.  

Facebook Twitter Instagram