İstiklal Marşı Okurken Video Çekme Rekoru 2135 Çocukla Kırıldı

(Sertifika Töreni Online Ortamda Gerçekleştirildi.)

Sertifika Töreni video kaydına linkten ulaşabilirsiniz!  

 

https://we.tl/t-0GhLXxHlz2

 

İstanbul Valiliği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB)destekleriyle 23 Nisan akşamı saat 21.00’de evlerinde İstiklal Marşı okuyan 2135 çocuk İstiklal Marşı söylerken çekilen videolarıyla bir Dünya Rekor Denemesi gerçekleştirdi.

 

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında düzenlenenrekor denemesiiçin çocuklar İstiklal Marşıokurken çekilen videolarını 23 Nisan 2020 saat 21.00’den 27 Nisan 2020 Pazartesi sabahı saat 10.00’a kadar videolarını gönderdiler. Facebook’ta İstiklal Marşı Okuma Rekorusayfasına ve Whatsapp hattına video gönderen çocuk sayısı Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince sayılarak onaylandı.

 

Covid19 önlemleri dolayısıyla video konferansla online olarak yapılan ilk sertifika töreni sırasında İMİBDenetimKurulu ÜyesiSn.Recep Coşkun BOZANLI’ya rekor sertifikası takdim edildi. Video konferansında sertifikayı teslim alan Recep Coşkun BOZANLI “Bu rekorun ilk olmasına rağmen ilgilenenlerin sayısının çok olduğunu göstermektedir. Umarım bundan sonraki yıllarda evlerin içerisinde olmamak kaydıyla dışarıda çocuklarımızın hür iradeleriyle ve diledikleri yerlerden bu tür organizasyonlara katılımlarının artmasını ümit ediyorum. Bundan sonraki yıllarda da bu rekor denemesini devam ettireceğimizi tahmin ediyorum. Bilindiği üzere 23 Nisan, Dünyada çocuklara ithal edilen ilk ve tek bayramdır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılında, çocuklarımızda Cumhuriyet bilincini oluşturmak amaçlı düzenlenen bu rekorda olmaktan son derece mutlu olduk ve bu organizasyona liderlik etmenizden dolayı İMİB adına sizlere teşekkür ederim.” dedi.

 

Prof. Dr. Orhan KURAL da “Cumhuriyetimizin 100.yılında Atamıza ithafençocuklarımızın İstiklal Marşı söylemesini istedik, Türkiye’den ve Dünyanın farklı yerlerinden 2135çocuğumuz videolarını tarafımıza gönderdiler. Özellikle İMİB’e, İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dünyada ilk defa düzenlediğimiz bu sertifika töreni rekor denemelerinin COVID 19’a uyum sağlamış halidir. Yavaş yavaş online rekor denemelerine başvurular başladı. Yakında yeni online rekorlarla karşınızda olacağız.” dedi. 

 

#İstiklalMarşı #23Nisan #TBMM #İMİB #MEB # Covid19 #Corona #Rekor #Çocuklar #Çocuk #DünyaRekoru #Sertifika #Tören #Online 

Facebook Twitter Instagram