Binlerce Kadınla Dünyanın En Büyük Davetiyesi (19,1x1,5m) Rekoru 2.981 Kadınla Kırıldı

Kilis Belediye Başkanlığı (2 Mart 2016)

Kilis Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenleyeceği etkinliklere Almanya Başbakanı Sn. Angela Merkel’i Dünyanın En Büyük Davetiyesiyle davet edecek. Elbeyli ve Öncüpınar kampındaki kadınlarında katılımıyla toplamda 2.981 kadının imzaladığı Dünyanın En Büyük Davetiyesi en hızlı şekilde Sn. Merkel’e ulaştırılacak. Ayrıca, hazırlanacak  ikinci bir davet videosu da sosyal medya aracılığıyla da Sn. Merkel’e ulaştırılacak.

2 Mart 2016, Kilis Cumhuriyet Meydanında Suriyeli misafir kadınlarında katılımıyla gerçekleştirilen rekor denemesinde Kilis Belediye Başkanı Sn. Hasan KARA “Sn. Merkel en büyük arzumuz, Dünya Kadınlar Gününde Sizi aramızda görmek, bu anlamlı günü beraber kutlamak istiyoruz. Lütfen davetimizi kabul edin. Hep Beraber, El ele Dünyaya Barış mesajları verelim.” dedi. ayrıca, "Kilis, 93.400 Nüfusumuzla 127.000 Suriyeli misafire ev sahipliği yapmamız noktasında hiç bir sorun yaşamamamızdan dolayı Nobel Barış Ödülü'nü hak ettiğimizi tüm dünya kamuoyuna Sizinle beraber göstermeyi hedefliyoruz." dedi.   

Dünya Kadın Rekorları kapsamında, mülteci kamplarındaki kadınlarla dünya çapında farkındalık yaratmak amacıyla  gerçekleştirilecek rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Dünya Kadın Rekorları, Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi. 

Facebook Twitter Instagram