Sultangazili Kadınlar, Dünya Kadınlar Günün’de Dünya Aynı Anda Bere Örme Rekoru Kırdı...

Sultangazi Belediyesi tarafından organize edilen rekor denemsinde, Sultangazili 153 Kadın Dünya Aynı Anda Bere Örme Rekorunu başarıyla gerçekleştirdi. 

Nakış ve elişi tarih boyunca kadınla ilişkili olmuş, kadınlar bu zanaatı geliştirerek yaratıcılıklarını göstermeye çalışmıştır. Sultangazi Belediyesi, kuşaktan kuşağa kadının potansiyelini ortaya koyduğu elişi örme sanatını, Dünya Kadınlar gününde rekora dönüştürdü.

Sultangazi Belediyesi, ev kadınlarının, sosyal üretkenliklerini ve aralarındaki dayanışmayı arttırmak, bilgi, tecrübe ve yardımseverliklerini göstermek amacıyla;  08 Mart 2011 Dünya Kadınlar Gününde düzenlediği rekor denemesinde, Sultangazili 153 Kadın "Biz Tüm Çocukların Annesiyiz" sloganıyla Sultangazi Belediyesi Elden Ele Yardım Çarşısında ihityacı olan çocuklara dağıtılmak üzere bereler örerek “En Çok Kadınla Dünya Aynı Anda  Bere Örme Rekorunu kırdılar. 

Dünya Kadın Rekorları kapsamında düzenlenen rekor denemesi Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof.Dr. Orhan KURAL ve Dünya Çocuk Rekorlarından Aydın Türkgücü tarafından tescil edildi.  

 

Facebook Twitter Instagram