Tüm Rekorlar

(Rekor:56) En Çok Çocukla Deve/Cüce Oyunu Rekoru (Bağcılar, 07 Ekim 2015)

Bağcılar’daki Koca Yusuf İlkokulu, ilginç bir rekor denemesine ev sahipliği yaptı. Nostajik OyunFestivali’nde biraraya gelen yaklaşık 1877 öğrenci, ‘En Çok Çocukla Deve Cüce Oyunu Oynama Rekoru’ denemesi gerçekleştirdi.

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

KAĞITHANELİ MİNİKLER, ANNELER GÜNÜ KUTLAMA REKORU KIRDILAR  

Kağıthane’de en çok çocukla Anneler Günü kutlama rekoru kırıldı. Çok sayıda miniğin annesinin gününü yazdığı mektupla kutladığı programda duygu dolu anlar yaşandı.
Kağıthaneli çocuklar Anneler Günü’nde "En Çok Çocuğun Anneler Günü Kutlama" rekoruna imza attılar.
 
Kağıthane Belediyesi ev sahipliğinde Hasbahçe Mesire Alanı’nda düzenlenen rekor denemesine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ve çok sayıda anne ile çocuğu katıldı. Annelerine yazdıkları mektuplarla rekor kıran minikler mektupları annelerine verirken duygu dolu anlar yaşandı. Minikler sonrasında, ellerindeki çiçekleri annelerine vererek anneler gününü bir kez daha kutladı.

(Rekor:49) En Çok Çocukla En Uzun Retrospektif Resim Sergisi Rekoru (Yalova, 22 Nisan 2015)

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

  Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 450 Çocukla Ovit Yaylası 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivalinde "En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma” rekoru kırıldı.  

 

 

(Rekor:42) En Çok Çocukla Su İçme Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2014)

(Rekor:40) En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (İstanbul, 21 Eylül 2013)

SAYI  SİHİRBAZI ÇOCUKLAR  REKORLAR KIRDILAR

Abaküs Mental Aritmetik Olimpiyatları 2013 Kampüsünde

Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekorları Kırıldı

Tüm Abaküs Mental Aritmetik Derneği TAMADER tarafından düzenlenen IV. Abaküs Mental Aritmetik Olimpiyatları 2013 Kağıthane Belediyesinin Ev Sahipliğinde 21 Eylül 2013 tarihinde Kağıthane Sadabat Kültür Merkezinde yapıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Prof.Dr. Orhan KURAL ve Menar Yön.Kur.Bşk. Halit ŞEN’in konuşmalarıyla başlayan olimpiyatlarda, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Menar Yıldızları hafızadan işlem yaparak

1.      135 Çocuk 350 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 25 rakamı toplama rekoru kırdılar.

2.      Eymen AKBAŞ  600 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 1 Basamaklı 20 Sayıyı GÖZLERİ KAPALI OLARAK toplama rekoru kırdı.

3.      Efe ÜÇDEMİR 500 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 3 Basamaklı 30 sayıyı toplama rekoru kırdı.

4.      Çise Hendan 700 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 4 Basamaklı 30 Sayıyı toplama rekoru kırdı.

4 Dünya Rekoru kırdılar.  Sayı sihirbazlarının kırıkları rekorlar; Prof.Dr. Orhan KURAL, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Menar Yön.Kurulu Başkanı Halit ŞEN, Seyhan İdeal Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Oktay SEÇMEN, Ekin Eğitim Merkezi Müdürü Akın YAVİÇ, Sanatçı Serap YENİCİ, Seyhan İdeal Eğitim Genel Koordinatörü Zeynep ÖZCAN, Dünya Çocuk Rekorlarından Aydın TÜRKGÜCÜ’nden oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

 

Saz Çalarken, Keman çalarken, Piyano Çalarken, Dans Ederken, İstiklal Marşı Okurken hafızadan Toplama çıkarma, çarpma işlemlerini yapan çocukları izleyenler çok şaşırdılar. 

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi önclüğünde, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılış töreninde 'Dünyanın en büyük kitabı' rekoru" kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyor.

Facebook Twitter Instagram