Tüm Rekorlar

(Rekor:63) En Çok Çocukla (11 Yerde) Aynı Anda Diş Fırçalama Rekoru (Aydın, 23 Nisan 2016)

En Çok Çocukla (11 Yerde) Aynı Anda Diş Fırçalama Rekoru

(Burdur Gazi Atatürk Stadyumu /  6 Mayıs 2016 /  Saat 14:30)

Burdur Valiliği koordinasyonunda, Burdur Belediyesi, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü ve Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü  iş birliği ile diş fırçalama konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 10 ilçe ve Burdur Merkezdeki binlerce çocuk Türk Bayrağı Koreografisinde aynı anda diş fırçalayarak En Çok Çocukla (11 Yerde) Aynı Anda Diş Fırçalama Rekoru gerçekleştirecektir.  

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında, 6 Mayıs Cuma günü saat 14:30’da Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova ilçelerindeki binlerce çocukla, Burdur Gazi Atatürk Stadyumundaki çocukların aynı anda diş fırçalayarak gerçekleştirecekleri rekor denemesi; Burdur Valisi Hasan KÜRKLÜ, Burdur Milletvekili Bayram ÖZÇELİK, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER, Burdur Milletvekili Reşat PETEK, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Metin KARAGÖZ, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun ERCENGİZ, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Vali Yardımcısı Hayri SANDIKÇI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet OLPAK, Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM, Burdur Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç SÜTLÜ, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif  Diş Tedavisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel DÜLGERGİL, Dünya Çocuk Rekorları Yetkilisi Aydın TÜRKGÜCÜ ve Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan KURAL’ ın da olduğu heyet tarafından tescil edilecektir. 

 

Tarih   : 06 Mayıs 2016 Cuma   Saat : 14:30

Yer      : Burdur Gazi Atatürk Stadyumu  

İletişim:

Aydın Türkgücü (Dünya Çocuk Rekorları)

0 532 324 24 55   

www.cocukrekorlari.tv


(Rekor:61) En Çok Çocukla Çanakkale Ağıdı Söyleme Rekoru (Aydın, 23 Nisan 2016)

Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ‘Çanakkale Ağıtı’nı seslendirerek bir dünya rekoruna imza attı.
Aydın Valiliği, Aydın İl Milli eğitim Müdürlüğü ile Aydın Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi kapsamında Aydın’da oluşturulan 10 bin 550 kişilik çocuk korosu, Adnan Menderes Stadyumu’nda Dünya Çocuk Rekorları Kitabı’nda yer alabilmek için rekor denemesi yaptı. Binlerce öğrenci, aynı anda bu ağıdı seslendirerek “En Kalabalık Öğrencisi Korosu” olarak rekorlar kitabına girmeye çalıştı.

Guinness En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru (2770Kişi, İstanbul 20 Ekim 2015)

Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2 bin 770 kişi ile "Guinness Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru"nun sahibi oldu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından düzenlenen "Guinness Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru" etkinliği, Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin şantiyesinde gerçekleştirildi. 1.306 kişiyle Kanada'da bulunan rekor, 2 bin 770 kişi ile Türkiye'ye geldi.  Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Guinness Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru" belgesini, Guinness World Records Türkiye Temsilcisi ve Tescilli Hakemi Şeyda Subaşı'nın elinden aldı. 

 

(Rekor:56) En Çok Çocukla Deve/Cüce Oyunu Rekoru (Bağcılar, 07 Ekim 2015)

Bağcılar'daki Koca Yusuf İlkokulu, ilginç bir rekor denemesine ev sahipliği yaptı. Nostajik OyunFestivali’nde biraraya gelen yaklaşık 1877 öğrenci, ‘En Çok Çocukla Deve Cüce Oyunu Oynama Rekoru’ denemesi gerçekleştirdi.

 

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

KAĞITHANELİ MİNİKLER, ANNELER GÜNÜ KUTLAMA REKORU KIRDILAR  

Kağıthane Belediyesi ev sahipliğinde Hasbahçe Mesire Alanı’nda düzenlenen rekor denemesinde, Çok sayıda miniğin Anneler Günü için annesine yazdığı kutlama mektuplarıyla kırdığı En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekoru sırasında duygu dolu anlar yaşandı. 

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

  Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 450 Çocukla Ovit Yaylası 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivalinde "En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma” rekoru kırıldı.  

 

 

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi önclüğünde, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılış töreninde 'Dünyanın en büyük kitabı' rekoru" kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyor.

Facebook Twitter Instagram