şömine

Tüm Rekorlar

(Rekor:55) Pİ Sayısı Basamak Ezberleme Rekoru (Darıca, 05 Haziran 2015)

(Rekor:55) Pİ Sayısı Basamak Ezberleme Rekoru (Darıca, 05 Haziran 2015)

Pİ Sayısı Basamak Ezberleme Rekoru 1.100 Basamakla Kırıldı

Darıca Bilge Koleji (5 Haziran 2015)

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde Özel Bilge Koleji öğrencisi 16 yaşındaki Sena Kubat, bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen 3.14159 26535 89793 23846 26433…. Şeklinde devam eden matematik sabiti Pi sayısının virgülden sonraki 1100 basamağını 4 dakika 26 saniyede ezbere söyleyerek Dünya Çocuk Rekorları kapsamında kategorisinde Pİ Sayısı Basamak Ezberleme Dünya Rekorunu kırdı.

Darıca Bilge Koleji Matematik Bölümü öğretmenlerinden Yasemin KARA ve Sınıf Öğretmeni Emine AKIEKE yönetiminde hazırlanan Sena KUBAT adlı kız öğrenci seyredenlerin hayret dolu bakışları altında, hafızanın sınırlarını zorlayarak kırdığı dünya rekoru, Prof. Dr. Orhan KURAL ve Dünya Çocuk Rekorları Yapımcısı Aydın TÜRKGÜCÜ tarafından onaylanarak tescil edildi.

 

(Rekor:54) Çevre İçin El Ele Tutuşma Rekoru (Şişli, 4 Haziran 2016)

(Rekor:54) Çevre İçin El Ele Tutuşma Rekoru (Şişli, 4 Haziran 2016)

Şişli’de “Çevre İçin Çocuklar El Ele Tutuşma” Rekoru Kırdı

Şişli’nin Doğa Dostu Okulları Şişli Belediyesi Tarafından Ödüllendirildi

Prof. Dr. Orhan Kural'ın sunduğu törende ünlü sunucu Cem Ceminay, astrolog ve sunucu Hande Kazanova çevreye yaptıkları katkılardan ötürü Hayri İnönü'nün elinden ödül aldı. 

 

İstanbul Ortaokulu’nda düzenlenen “Dünya Çevre Günü” etkinliklerinde “1001 Çocukla El Ele Tutuşma Rekoru” kırıldı, Şişli’nin en çevreci okulları ödüllendirildi. 

Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şubesi, İstanbul Teknik Üniversitesi öncülüğünde gerçekleşen etkinliğe; Atlas, Deha, Özen Cam, Çevko, ExitCom firmaları da destek verdi. Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Esra G. Bozyazı DAYLAN öncülüğünde yürütülen ve Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında pillerin, ambalaj atıkların, atık yağların, elektrik-eloktronik atıkların ve tehlikeli atıkların düzenli olarak toplanmasıyla yürütülen Yeşil Yıldızlı Okullar Projesi kapsamında dereceye giren okullara da ödülleri verildi.

(Rekor:53) En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru (Ataşehir, 15 Mayıs 2015)

(Rekor:53) En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru (Ataşehir, 15 Mayıs 2015)

 En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru  Kırıldı 

Ataşehir Belediyesi, Doğa Koleji ve Carrefour İçerenköy AVM öncülüğünde, Doğa koleji öğrencileri ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki 888 çocuk “Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında bir defada topladıkları 6.510 kg atık pille ‘En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru’ kırdılar. Rekor denemesi kapsamında toplanan, Esit Elektronik Sistemler teknik personelince tartılan atık piller, pil toplama konusunda yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP Derneği yetkililerine teslim edildi.

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

(Rekor:52) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama (Mektupla) Rekoru (Kağıthane, 10 Mayıs 2015)

KAĞITHANELİ MİNİKLER, ANNELER GÜNÜ KUTLAMA REKORU KIRDILAR  

Kağıthane’de en çok çocukla Anneler Günü kutlama rekoru kırıldı. Çok sayıda miniğin annesinin gününü yazdığı mektupla kutladığı programda duygu dolu anlar yaşandı.
Kağıthaneli çocuklar Anneler Günü’nde "En Çok Çocuğun Anneler Günü Kutlama" rekoruna imza attılar.
 
Kağıthane Belediyesi ev sahipliğinde Hasbahçe Mesire Alanı’nda düzenlenen rekor denemesine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ve çok sayıda anne ile çocuğu katıldı. Annelerine yazdıkları mektuplarla rekor kıran minikler mektupları annelerine verirken duygu dolu anlar yaşandı. Minikler sonrasında, ellerindeki çiçekleri annelerine vererek anneler gününü bir kez daha kutladı.

(Rekor:51) En Çok Çocukla Koşma Rekoru (İstanbul, 27 Nisan 2015)

(Rekor:51) En Çok Çocukla Koşma Rekoru (İstanbul, 27 Nisan 2015)

“En Çok Çocukla Koşma” Dünya Rekoru İstanbul’da kırıldı!

Yüzlerce çocuk anneleriyle birlikte “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” için Dünya Rekoru kırdı

İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuğun Türkiye’nin en hızlısı olmak için yarışacağı “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” il finalleri heyecanından önce, Beşiktaş Çilekli Spor Tesis’lerinde 350 çocuk anneleriyle birlikte koşu pistine çıkarak koştu. Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı etkinliğinin marka elçisi olan Berna Laçin’in de kızı Ada ile birlikte katıldığı koşu ile Türkiye ilginç bir Dünya Rekoru’nun sahibi oldu. “En Çok Çocukla Koşma” kategorisinde dünya rekoruna imza atan çocuklar ve anneleri, ödüllerini Dünya Çocuk Rekorları yetkililerinden aldılar.

(Rekor:50) 2 X 1 BASAMAKLI         VE 3X1 BASAMAKLI         SAYILARI HAFIZADAN ÇARPMA Rekoru (İstanbul, 23 Nisan 2015)

(Rekor:50) 2 X 1 BASAMAKLI VE 3X1 BASAMAKLI SAYILARI HAFIZADAN ÇARPMA Rekoru (İstanbul, 23 Nisan 2015)

 ARDA KARTAL 2 X 1 BASAMAKLI  135 ve 3X1 BASAMAKLI 38 SAYIYI HAFIZADAN ÇARPMA REKORUNU 3 Dakikada BAŞARIYLA GERÇEKLEŞMİŞTİR.

(Rekor:49) En Çok Çocukla En Uzun Retrospektif Resim Sergisi Rekoru (Yalova, 22 Nisan 2015)

(Rekor:49) En Çok Çocukla En Uzun Retrospektif Resim Sergisi Rekoru (Yalova, 22 Nisan 2015)

YALOVA’DA EN UZUN RETROSPEKTİF RESİM SERGİSİ REKORU KIRILDI

Yalova’da Resim Öğretmeni Ayşegül Arat’ın girişimleriyle Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova Group ve Bilgi Kırtasiye’nin işbirliği ve destekleriyle yüzlerce çocukla Dünya En Uzun Retrospektif Resim Sergisi rekoru kırıldı. Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen rekor denemesinde Rekor Tescili Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ve Dünya Çocuk Rekorları Danışmanı ve Yapımcı Aydın Türkgücü tarafından rekor tescil edildi.

Gözyaşlarını Tutamadı

 

Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen Yalova Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni Ayşegül Arat ile öğrenciler, sanat konusunda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak amacıyla 18 yıl boyunca muhafaza edilen öğrencilerin eserlerini sergiledi. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ve sponsorların da desteği ile oluşturulan sergiyi Rekor Tescili Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ve Dünya Çocuk Rekorları Danışmanı ve Yapımcı Aydın Türkgücü gezdi. Bu esnada başlayan yağmur, öğrencilere zor anlar yaşattı. Eserler, sergiden alınarak toplandı. Bu manzara karşısında duygusal anlar yaşayan Arat, gözyaşlarına hakim olamadı. Bunun üzerine öğrenciler, öğretmenleri için “Sen ağlama, dayanamam” şarkısını söyledi. Öğretmen Ayşegül Arat, duygusal anlar yaşadı.

(Rekor:48) En Çok Çocukla Diş Fırçalama Rekoru (Kahramanmaraş, 21 Nisan 2015)

(Rekor:48) En Çok Çocukla Diş Fırçalama Rekoru (Kahramanmaraş, 21 Nisan 2015)

 2.500 Çocukla Diş Fırçalama Rekoru Kırıldı

Kahramanmaraş  21Nisan 2015

Toplumumuzda oldukça yüksek olan diş çürük oranını azaltmak, sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmek, diş fırçalama alışkanlığı kazandırarak, bu konuda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak amacıyla; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonluğunda 2.500 çocukla Diş Fırçalama Rekoru kırıldı. 

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet YENER, açılış konuşmasında;"Bugünü Dünya Diş Fırçalama Günü olarak ilan ediyor ve dünyaya hediye ediyoruz." Dedi.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ'ta "Her yıl bugünü diş fırçalama etkinlikleriyle kutlayarak, dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz" dediler.

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

(Rekor:47) En Çok Çocukla Kardan Adam Rekoru (Rize, 11 Nisan 2015)

  Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 450 Çocukla Ovit Yaylası 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivalinde "En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma” rekoru kırıldı.  

 

 

(Rekor:46) En Çok Çocukla Müze Gezme Rekoru (İstanbul, 22 Aralık 2014)

(Rekor:46) En Çok Çocukla Müze Gezme Rekoru (İstanbul, 22 Aralık 2014)

Hisart Müzesi / Çağlayan / İSTANBUL

22 Aralık 2014 (Pazartesi) 10:00-12:00

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi öncülüğünde, Kağıthane Belediyesinin katkılarıyla, çocuklarda müze gezme kültürünün yaygınlaşması ve tarihi diorama* yöntemiyle öğrenmeleri amacıyla, En Çok Çocukla Müze Gezme Rekorunu kırıldı.

 

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 550 çocuk; Roma İmparatorluğundan başlayarak yaklaşık 1000 yıllık bir tarihi dönemin, dönüm noktası olan olayları, dönemin gravürleri, resimleri, afişleri, fotoğrafları arasında masalsı ve görsel bir yolculukla; dünya tarihinin oluşumuna etki eden pek çok medeniyet ve olaya ait askeri ve etnografik tarihi eserler arasında üç boyutlu bir tarih tünelinden geçerken unutulmaz anlar yaşadılar. 


(Rekor:45) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekoru (İstanbul, 11 Mayıs 2014)

(Rekor:45) En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekoru (İstanbul, 11 Mayıs 2014)

Kağıthane Belediyesinin öncülüğünde 11 Mayıs 2014 Anneler gününde 160 Çocuk ve Anneleri çok renkli ve duygusal anların yaşanacağı En Çok Çocukla Anneler Günü Kutlama Rekor denemesini başarıyla gerçekleştirdi.  

Kağıthane Belediyesi Bilgi Evlerinden 160 çocuk ellerinde çiçek demetleriyle annelerinin karşısında duracaklar ve Prof. Dr. Orhan Kural’ın komutuyla ve “Benim Annem Güzel Annem Beni Al Kollarına” şarkısını söyleyerek ellerindeki çiçekleri aynı anda Annelerine verip ellerini öperek Annleler Günlerini kutladılar. 

Kağıthane Sadabad Parkı’nda Dünya Çocuk Rekorları kategorisinde gerçekleştirilen Rekor denemesi Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Fazıl KILIÇ'ında olduğu Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

(Rekor:44) En Çok Çocukla &quot2;We Are The World Korosu&quot2; Rekoru (İstanbul, 23 Nisan 2014)

(Rekor:44) En Çok Çocukla "We Are The World Korosu" Rekoru (İstanbul, 23 Nisan 2014)

 (23 Ülkeden 1920 Çocuğun Katılımıyla)

 

Ataşehir Belediyesi, Doğa Koleji Yabancı Diller Bölümü ve Carrefour İçerenköy öncülüğünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için 23 ülkeden ülkemize gelen 480 çocuğunda katılımıyla gerçekleşti. Doğa Koleji öğrencileri ve Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocuklarla Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.920 Çocukla „WE ARE THE WORLD KOROSU“ Rekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi. 

(Rekor:43) En Çok Çocukla Su Zinciri Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2014)

(Rekor:43) En Çok Çocukla Su Zinciri Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2014)

Çocuklar Dünya Su Gününde Su İçin El Ele / Kol Kola Girdiler

Kalem Vakfı öncülüğünde, İstanbul Valiliğinin ve Turçev işbirliğiyle Kalem Vakfının davetlisi olarak 30 okuldan 1.700 öğrencinin katılımıyla Dünya Çocuk Rekorları kapsamında En Çok Çocukla Su Zinciri Rekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi. 

Dünya Su Gününde Su tasarrufuyla ilgili farkındalık yaratmak için hazırladıkları pankartlarıyla Üsküdar Sahilinde Su İçin El Ele / Kol Kola girerek Su Zinciri oluşturan Öğrenciler kuraklığa karşın su tasarrufuyla ilgili mesajlarıyla izleyenlerinde büyük beğenisini kazandılar.

Çocuklar mesajlarında; suyu tasarruflu kullanmanın yanında, Boşa yanan bir lambayı kapatmanın ve özellikle ağaç dikmenin da su tasarrufu olduğunu vurguladılar.

Rekor denemesi; Prof.Dr. Orhan KURAL (Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı) Süleyman ERDOĞAN (Beykoz Kaymakamı) Prof.Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ (İstanbul İl Kültür Müdürü) İlyas TEKİN (Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü) Doç. Dr. Osman SEZGİN (Kalem Vakfı Okulları Kurucusu) Erol GÜNGÖR (Turçev Başkanı) Nebiye YAŞAR (İstanbul Valili AB Proje Koordinatörü) Aydın TÜRKGÜCÜ’nden (Dünya Çocuk Rekorları) oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi. 

(Rekor:42) En Çok Çocukla Su İçme Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2014)

(Rekor:42) En Çok Çocukla Su İçme Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2014)

(Dünya Su Gününde Çocuklar Su İçin Harekete Geçti)

Nestlé Pure Life, Doğa Koleji ve Carrefour İçerenköy Alışveriş MerkeziÖncülüğünde, 310 Doğa Koleji öğrencisi Dünya Çocuk Rekorları kapsamında En Çok Çocukla Su İçme Rekor denemesini başarıyla gerçekleştirdi.

22 Mart Dünya Dünya Su Gününde Su İçin Harekete Geçen Doğa Koleji Öğrencileri; Suyun Çocuklar başta olmak üzere tüm canlılar için önemine ve tasarruf tedbirlerine dikkat çekerek farkındalık yaratmak amacıyla hazırladıkları, su drama gösterileri, keman dinletileri ve su temalı dans gösterileri izleyenlerinde büyük beğenisini kazandı.

Nestlé Pure Life su şişeleriyle rekor alanında öğrenciler tarafından hazırlanan geri dönüşümlü “Su Ağacı” üzerine  Dünya su günü kapsamında suyun önemi ve tasarruf önlemleriyle ilgili mesajlar yazıldı.

Sanatçı Erol Büyükburç’un şarkılarıyla çocuklara destek verdiği rekor denemesiProf. Dr. Orhan KURAL (Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı) Erol BÜYÜKBURÇ (Sanatçı) Baniye KOCAMAN (Bostancı Doğa Koleji Müdürü)Yağmur ÖZTÜRK (Sınıf Öğretmenliği Takım Lideri) Nadin DUMANİ (Nestlé Pure Life) Lidya SADİ (Carrefour İçerenköy AVM) Aydın TÜRKGÜCÜ’nden (Dünya Çocuk Rekorları)  oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyetince Carrefour İçerenköy Alışveriş Merkezinde tescil edildi. 

(Rekor:41) En Çok Çocukla Okul Boyama Rekoru (İstanbul, 03 Ekim 2013

(Rekor:41) En Çok Çocukla Okul Boyama Rekoru (İstanbul, 03 Ekim 2013

Starbucks Destekledi, 336 Çocuk Rengarenk Rekor Kırdı

Starbucks Türkiye, 2003 yılından beri yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi
‘Kardeş Okullar’ kapsamında çocuklarla Dünya rekoru kırdı. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Münevver Şefik Fergar İlkokulunun 336 öğrencisi, Starbucks’ın destekleriyle hem okullarını rengarenk boyadı hem de
En Çok Çocukla Okul Boyama’ rekorunu kırdı.

 

Kahveye ve insana duyduğu tutku kadar içinde yaşadığı topluma karşı da büyük sorumluluk duyan Starbucks Türkiye, bu amaçla 2003 yılından beri yürüttüğü ‘Kardeş Okullar’ sosyal sorumluluk projesini rengarenk bir rekorla kutladı.

(Rekor:40) En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (İstanbul, 21 Eylül 2013)

(Rekor:40) En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (İstanbul, 21 Eylül 2013)

SAYI  SİHİRBAZI ÇOCUKLAR  REKORLAR KIRDILAR

Abaküs Mental Aritmetik Olimpiyatları 2013 Kampüsünde

Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekorları Kırıldı

Tüm Abaküs Mental Aritmetik Derneği TAMADER tarafından düzenlenen IV. Abaküs Mental Aritmetik Olimpiyatları 2013 Kağıthane Belediyesinin Ev Sahipliğinde 21 Eylül 2013 tarihinde Kağıthane Sadabat Kültür Merkezinde yapıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Prof.Dr. Orhan KURAL ve Menar Yön.Kur.Bşk. Halit ŞEN’in konuşmalarıyla başlayan olimpiyatlarda, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Menar Yıldızları hafızadan işlem yaparak

1.      135 Çocuk 350 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 25 rakamı toplama rekoru kırdılar.

2.      Eymen AKBAŞ  600 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 1 Basamaklı 20 Sayıyı GÖZLERİ KAPALI OLARAK toplama rekoru kırdı.

3.      Efe ÜÇDEMİR 500 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 3 Basamaklı 30 sayıyı toplama rekoru kırdı.

4.      Çise Hendan 700 mili saniye aralıkla ekrandan geçen 4 Basamaklı 30 Sayıyı toplama rekoru kırdı.

4 Dünya Rekoru kırdılar.  Sayı sihirbazlarının kırıkları rekorlar; Prof.Dr. Orhan KURAL, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Menar Yön.Kurulu Başkanı Halit ŞEN, Seyhan İdeal Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Oktay SEÇMEN, Ekin Eğitim Merkezi Müdürü Akın YAVİÇ, Sanatçı Serap YENİCİ, Seyhan İdeal Eğitim Genel Koordinatörü Zeynep ÖZCAN, Dünya Çocuk Rekorlarından Aydın TÜRKGÜCÜ’nden oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

 

Saz Çalarken, Keman çalarken, Piyano Çalarken, Dans Ederken, İstiklal Marşı Okurken hafızadan Toplama çıkarma, çarpma işlemlerini yapan çocukları izleyenler çok şaşırdılar. 

(Rekor No:39) Dünyanın En Büyük Bayram Tebriği (İstanbul, 29 Temmuz 2013)

(Rekor No:39) Dünyanın En Büyük Bayram Tebriği (İstanbul, 29 Temmuz 2013)

Kağıthane Belediyesi Spor Okullarındaki 200 çocukla Dünyanın En Büyük Bayram Tebriği (160x80cmRekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi.

Kagıthane Belediyesi Sadabat Parkında gerçekleştirilen rekor denemesinde yüzlerce çocuk Dünyanın En Büyük Bayram Tebriğinin üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bayram mesajlarını yazdılar.  

(Rekor No:38) En Hızlı Boyanan En Büyük Resim Rekoru (İstanbul, 20 Temmuz 2013)

(Rekor No:38) En Hızlı Boyanan En Büyük Resim Rekoru (İstanbul, 20 Temmuz 2013)

OMO'nun Kirlenmek Güzeldir Facebook Sayfasının, 1 Milyon kişilik bir aile olmasını Erdil Yaşaroğlu eşliğinde çocuklar tarafından boyanan Dünyanın En Hızlı Boyanan En Büyük Resim rekoruyla kutladı. 

330 Çocuk  Erdil Yaşaroğlu’nun OMO için özel olarak çizdiği 330 m2’lik resmin birer parçasını 26 Dakika da rengarenk boyadı. Parçalar birleştirildiğinde ortaya çıkan Dünyanın En Hızlı Boyanan En Büyük Resmi’  hem minikleri hem de ailelerini gururlandırdı.

(Rekor:37) En Çok Çocukla Uçurtma Uçurma Rekoru (İstanbul, 9 Haziran 2013)

(Rekor:37) En Çok Çocukla Uçurtma Uçurma Rekoru (İstanbul, 9 Haziran 2013)

1.420 Çocukla Uçurtma Rekoru Kırıldı

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Uçurtma Şenliği'nde 1.420 Çocukla Uçurtma Rekoru Kırıldı .

9 Haziran 2013’de Tarihi Beykoz Çayırında, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen Rekor denemesi;of. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

Rekor Tescil ve Hakem Heyeti; Prof. Dr. Orhan KURAL (Rekor tescil ve Hakem Heyeti Başkanı) Yücel ÇELİKBİLEK (Beykoz Belediye Başkanı) Adem SEFER (Ak Parti İlçe Başkanı), Nevin ÇALIŞKAN (Beykoz Belediyesi Bşk.Yrd.) Mehmet Naci AKÖZ (İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı), Sevim GÜLŞEN (AK Parti İlçe Kadın Kolları Bşk.)  Muhammed KÜÇÜKKONUKLAR (Başkan Danışmanı)  

(Rekor:36) En Çok Çocukla Güvenilir Gıda Eğitim Rekoru (İstanbul, 5 Haziran 2013)

(Rekor:36) En Çok Çocukla Güvenilir Gıda Eğitim Rekoru (İstanbul, 5 Haziran 2013)

Dünya Çevre Gününde

4.500 Çocukla Güvenilir Gıda Eğitim Rekoru Kırıldı

Doğa Koleji, İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Sofra Grup Öncülüğünde Doğa Kolejlerindeki 4.500 çocuğun katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 4.500 çocukla Güvenilir Gıda Eğitim Rekor denemesi gerçekleştirildi.

Dünya Çevre Gününde, Beykoz Doğa Koleji Kampüsünde 4. Ecofest’13 kapsamında gerçekleşecek rekor denemesinde; Güvenilir Gıda Eğitim istasyonlarında 4.500 çocuğa 4.500 Çocuğa eğitimler verildi. 

(Rekor:35) En Çok Çocukla Kırklareli Kız Karşılama Halk Oyunu Rekoru (İstanbul, 28 Mayıs 2013)

(Rekor:35) En Çok Çocukla Kırklareli Kız Karşılama Halk Oyunu Rekoru (İstanbul, 28 Mayıs 2013)

Bağcılar Belediyesi Fatih, Yüzyıl, Kazım Karabekir, Kemalpaşa, Koca Yusuf, Fevzi Çakmak, Mahmut Bey Bilgi Evlerindeki 309 çocukla “Kırklareli Kız Karşılama Halk Oyunu” rekoru kırıldı. 

Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edilen rekor denemesi Bağcılar Mahmutbey Stadyumunda gerçekleştirildi.

En Çok Anneyle (Çocukla) Kitap Okuma Rekoru (İstanbul, 09 Mayıs 2013)

En Çok Anneyle (Çocukla) Kitap Okuma Rekoru (İstanbul, 09 Mayıs 2013)

4.000 Anne ve 4.000 Çocuk Kitap Okuma Rekoru Kırdı

Bağcılar Belediyesi, Bağcılar Kaymakamlığı ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Benim İçin Benimle Oku Anne” projesi kapsamında 9 ay boyunca 72.000 kitap okuyan 4.000 Anne, çocuklarıyla beraber En Çok Anneyle Kitap Okuma Rekorunu kırdı.

Bağcılar Olimpik Spor Salonunda gerçekleşen rekor denemesi İstanbul Kalkınma Ajansı’nın fon desteğiyle 8 ay önce başlatılan “Benim İçin Benimle Oku Anne” projesinin finali oldu.   

Dünya Kadın Rekorları kapsamında 4.000 Anne, 4.000 Çocuk ve 40 yazarla gerçekleştirilen En Çok Anneyle Kitap Okuma Rekor Denemesi Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

 

(Rekor:34) En Çok Çocukla Mama Toplama Rekoru (İstanbul, 03 Mayıs 2013)

(Rekor:34) En Çok Çocukla Mama Toplama Rekoru (İstanbul, 03 Mayıs 2013)

Bostancı Doğa Koleji ve Carrefour İçerenköy öncülüğünde, her yıl 03 Mayıs günü gerçekleştirilen “HAREKETE GEÇ” sosyal sorumluluk projesinin bu yılki farkındalık amacı “Hayvanlar İçin Harekete Geç”etkinliklerinde Prof.Dr. Orhan KURAL Başkanlığında gerçekleştirilen Dünya Çocuk Rekorları kapsamında  800 Çocukla Mama Toplama Rekoru kırıldı.

Bostancı Doğa Koleji, Kartal, Üsküdar, Ataşehir, Atakent, Kurtköy, Yakacık Doğa Kolejlerinden gelen 800 çocuk, getirdikleri kedi köpek mamalarını barınaklardaki hayvanlara verilmek üzere, İçerenköy Carrefour rekor alanındaki Kedi ve Köpek Mama Kumbaralarına attı. Toplanan mamalar barınaklardaki hayvanlara verilmek üzere HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği) yetkililerine teslim edildi.

(23 Nisan şenliklerine gelen 14 ülkeden 382 çocuğun ülkelerinden getirdikleri mamalarda kumbaralara atıldı.) Rekor denemesine katılan çocuklara, sokak hayvanlarının yaz sıcaklarında su içebilmesi için özel olarak hazırlanmış binlerce su kabı dağıtıldı. 

 

(Rekor:33) Dünyanın En Uzun Ekolojik Resim Rekoru (840m) 25 Nisan 2013, Bursa

(Rekor:33) Dünyanın En Uzun Ekolojik Resim Rekoru (840m) 25 Nisan 2013, Bursa

Özel Bursa Kültür Okulları ve Uludağ Üniversitesi Öncülüğünde, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tübitak ve Holiday Inn Bursa desteğiyle Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 2.000 çocuğun hazırladığı 840 metrelik Dünyanın En Uzun Ekolojik Resim Rekor denemesi başarıyla gerçekleştirildi. 

 

(Rekor:32) En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş Rekoru (20 Nisan 2013, İstanbul)

(Rekor:32) En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş Rekoru (20 Nisan 2013, İstanbul)

         İstanbul Boğazında Avrupa-Asya-Avrupa Kıtaları Arasında

Doğa Koleji ve Carrefour İçerenköy Alışveriş Merkezi Öncülüğünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için 14 ülkeden ülkemize gelen 382 çocuk ve Doğa Koleji öğrencilerinden toplam 1.500 çocuğun katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.500 Çocukla En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş Rekor denemesi gerçekleştirdi.

Hayvan Hakları Konusunda kendi tasarladıkları tişörtlerle, Kabataş ve Üsküdar iskelesinden teknelere binen 1.500 Çocuk, kendi dillerinde hazırladıkları hayvan hakları pankartları ve beraber söyledikleri şarkılar eşliğinde, En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş rekor denemesini gerçekleştirdiler.  Yüzlerce çocuğun Hakem Heyeti eşliğinde deniz üzerinde yaptıkları rekor denemesi, Prof.Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından Harem İskelesinde tescil edildi. Çocuklar rekorun tesciliyle elele tutuşup We Are The World şarkısını söylediler.

(Rekor:31) En Çok Çocukla Öğretmenler Günü Kutlama Rekoru (23 Kasım 2012, Sakarya)

(Rekor:31) En Çok Çocukla Öğretmenler Günü Kutlama Rekoru (23 Kasım 2012, Sakarya)

 ADA AVM’nin öncülüğünde, Adapazarı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki 1.500 çocuk, öğretmenleri için hazırladıkları mektup / resim ve şiirlerden oluşan mektuplarını Prof. Dr. Orhan KURAL başkanlığındaki Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti huzurunda öğretmenlerine vererek En Çok Çocukla Öğretmenler Günü Kutlama Rekor denemesini başarıyla gerçekleştirildi.

(Rekor:30) En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (İstanbul, 15 Haziran 2012

(Rekor:30) En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (İstanbul, 15 Haziran 2012

TAMADER Organizasyonu ile MENAR Anasponsorluğunda 15 Haziran 2012 tarihinde Mustafa Kemal Kültür Merkezi (Akatlar/İstanbul) düzenlenen III. Türkiye Abaküs Mental Aritmatik Oyunları kapsamında Prof.Dr. Orhan KURAL’ın Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanlığında 2 rekor denemesi gercekleştirildi.

(Rekor:29) En Uzun Resim Rekoru (İstanbul, 05 Haziran 2012)

(Rekor:29) En Uzun Resim Rekoru (İstanbul, 05 Haziran 2012)

“ÇEVRE İÇİN ÜÇ BİN DOKUNUŞ”

Kültür ve sanat alanında önemli bir çekim merkezine dönüşen Küçükçekmece, bu kez sanat aracılığı ile dünyaya mesaj vermeye hazırlanıyor. 5 Haziran Dünya Çevre GününündeKüçükçekmece Gölü kıyısını kaplayacak 1.5 kilometre uzunluğundaki resim kağıdına tam 3.000 çocuk aynı anda “çevre” konulu resim yaparak Dünya Çocuk Rekorları kapsamında Dünyanın En Uzun Resim Rekorunu kırdılar.  

 

(Rekor:28) En Çok Çocukla Tekerlekli Sandalye Toplama Rekoru (İstanbul, 04 Haziran 2012)

(Rekor:28) En Çok Çocukla Tekerlekli Sandalye Toplama Rekoru (İstanbul, 04 Haziran 2012)

 Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Öncülüğünde başlatılan Her Şişe ve Kapak Yeni Bir Hayat projesi kapsamında Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların topladığı plastik şişe ve kapaklar Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.001 Çocukla Aynı Anda Tekerlekli Sandalye Toplama Rekor denemesinde tekerlekli sandalyelere dönüştü..

Dünya Çevre Haftası ve Her Şişe ve Kapak Yeni Bir Hayat projesi kapsamında, Şişlili Çocukların Topladığı plastik şişe ve kapaklar karşılığında Şişli Belediyesince verilecek; Tekerlekli Sandalyeler, Görme Engelli Bastonları ve yürüteçler ihtiyacı olan çocuklara dağıtılmak üzere, Altınokta Körler Derneği İstanbul Şubesi ve Engelli ve Aileleri Dayanışma ve Eğitim Derneği yetkililerine teslim edildi.  

(Rekor:27) En Çok Çocukla Börek Yeme Rekoru (Bursa, 03 Haziran 2012)

(Rekor:27) En Çok Çocukla Börek Yeme Rekoru (Bursa, 03 Haziran 2012)

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Bursanın meşhur Kol Böreğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması amaçlı olarak yapılacak Guinness Börek Rekor Denemesi  için, 03 Haziran 2012 tarihinde Merinos Kültür Merkezi bahçesinde Türkiyenin 81 ilinden gelen unlarla hazırlanıp pişirelecek 2023 metrelik Barış ve Kardeşlik Böreğinin bir kısmının Bursa'daki Çocuk Esirgeme Yurtlarındaki 2023 Çocuk ve arkadaşları tarafından yenmesiyle gerçekleşitirilen En Çok Çocukla Aynı Anda Börek Yeme Rekoru kırılmıştır.  (Çocukların fotoğrafları rencide olmamaları için paylaşılmamıştır)
(Rekor:26) En Çok Çocukla Aynı Anda Süt İçme Rekoru (İstanbul, 21 Mayıs 2012)

(Rekor:26) En Çok Çocukla Aynı Anda Süt İçme Rekoru (İstanbul, 21 Mayıs 2012)

21 Mayıs 2012 Dünya Süt Gününde, Kartal Belediyesi ve M1 Merkez Kartal AVM öncülüğünde, Kartal İlçe Milli Eğitime bağlı okullardaki çocukların katılımıyla M1 Merkez Kartal AVM bahçesinde Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 2.727 Çocukla Aynı Anda Süt İçme Rekor’ denemesi gerçekleştirildi.

(Rekor:25) En Çok Çocukla Sabah Sporu Rekoru (İstanbul, 03 Mayıs 2012)

(Rekor:25) En Çok Çocukla Sabah Sporu Rekoru (İstanbul, 03 Mayıs 2012)

Doğa Koleji ve Ataşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen "Harekete Geç" etkinliğinde 3.127 Çocukla Sabah Sporu rekoru kırıldı.

alışveriş merkezinin otoparkında yapılan rekor denemesine, sanatçılar, Ataşehir'deki ilköğretim okullarından 3.127 öğrenci, Ataşehir Belediyespor Kulübü'ne bağlı sporcular ve engelli sporcularda katıldı.

(Rekor:24) En Çok Çocukla Kuşlara Yem ve Su Verme Rekoru (İstanbul, 22 Nisan 2012)

(Rekor:24) En Çok Çocukla Kuşlara Yem ve Su Verme Rekoru (İstanbul, 22 Nisan 2012)

Küçükçekmece Belediyesi öncülüğünde, Küçükçekmece Bilgi Evi Öğrencileri ile Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Malezya, Kırgızistan ve Rusya’dan ülkemize gelen çocukların katılımıyla Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 400 Çocukla Kuşlara Yem ve Su Verme Rekoru kırıldı.

(Rekor:23) En Çok Çocukla Resim Toplama Rekoru (İstanbul, 01 Mart 2012)

(Rekor:23) En Çok Çocukla Resim Toplama Rekoru (İstanbul, 01 Mart 2012)

Ataşehir Belediyesi’nin, Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeditepe Üniversitesi ve Malatya Pazarı işbirliğiyle organize ettiği Dünya Çocuk Rekoru denemesi Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

01-07 Mart Deprem Haftasında, depremin çocuklar üzerindeki etkisini ölçümlemek amacıyla, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim okullarındaki 1.260 çocuğun deprem konulu çizdikleri resimler Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir rekor denemesinde toplandı. 

Çocukların yaptığı her resme karşılık Ataşehir Belediyesi hazırlattığı, Atkı + Bere + Eldiven + Battaniye'den oluşan ısıtma setleri, Malatya Pazarının da soğuklarda üşümeyi azaltacak ürünlerinden oluşan Enerji Paketleri, rekor sonrası bir kamyona yüklenerek Van’da Çadır/Konteynır kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.

 

(Rekor:22) Dünyanın En Büyük Karnesi (İstanbul, 20 Ocak 2012)

(Rekor:22) Dünyanın En Büyük Karnesi (İstanbul, 20 Ocak 2012)

Küçükçekmece Belediyesi öncülüğünde, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların katılımıyla, 1.056 cocukla  "Dünyanın En Büyük Karnesi" rekor denemesi gerçekleştirildi.

Küçükçekmeceli çocukların, ders dışı, ekoloji, yaşama saygı, kardeşlik, sportmenlik, kültür ve sanat, bilim ve teknoloji konularda yaptığı çalışmalardan dolayı Küçükçekmece yerel yönetim yetkililerince bir karneyle ödüllendirildi.

(Rekor:21) En Çok Çocukla Oyuncak Toplama Rekoru (İstanbul, 18 Ocak 2012)

(Rekor:21) En Çok Çocukla Oyuncak Toplama Rekoru (İstanbul, 18 Ocak 2012)

 Ataşehir Belediyesi ve Ağaoğlu Şirketler Grubu öncülüğünde, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki çocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.101 çocukla Aynı Anda Oyuncak Toplama Rekor denemesi gerçekleştirildi.

Ataşehirli çocukların, “Çocuktan çocuğa” yöntemiyle toplayacağı oyuncaklar aynı gün bir kamyona yüklenerek, “karne hediyesi” olarak Van’daki çadır/konteynır kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.  


(Rekor:20) En Çok Çocukla Çorum Leblebisi Yeme Rekoru (istanbul, 16 Aralık 2011)

(Rekor:20) En Çok Çocukla Çorum Leblebisi Yeme Rekoru (istanbul, 16 Aralık 2011)

Yerli Malı Haftasında (12-18 Aralık) Çorum Belediyesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  öncülüğünde  Haci İlbey İ.Ö.O, Ali Ülker İ.Ö.O. Ahmet Haşim İ.Ö.O. Hürriyet İ.Ö.O. Atatürk İ.Ö.O öğrencilerinin katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 750 Aynı Anda Çorum Leblebisi Yeme Rekor denemesi gerçekleştirildi.


(Rekor:19) Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekoru (İstanbul, 02 Kasım 2011)

(Rekor:19) Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekoru (İstanbul, 02 Kasım 2011)

En Çok Çocukla Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekoru

Zeytinburnulu 2.000 çocuk bu bayram, anneannelerinin, babaannelerinin, dedelerininve diğer aile büyüklerinin bayramlarını kendi hazırladıkları tebrik kartıylakutlayacaklar. Zeytinburnu Belediyesi öncülüğünde, PTT'nin desteğiyle, İlçe Milli EğitimMüdürlüğü'ne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri'ndekiçocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında, ZeytinburnuBelediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde 2 bin çocukla Bayram Tebriği Hazırlamave Gönderme Rekor denemesi gerçekleştirildi.
2 bin çocuğun yaratıcılıklarını göstererek devlet büyükleri ve aile büyükleriiçin hazırladıkları tebrik kartlarını Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezindeki  Rekor Tescil ve Hakem Heyeti huzurunda PTT İstanbul Yakası Başmüdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

(Rekor:18) En Çok Çocukla Tasarruf Rekoru (İstanbul, 31 Ekim 2011)

(Rekor:18) En Çok Çocukla Tasarruf Rekoru (İstanbul, 31 Ekim 2011)

31 Ekim Dünya Tasarruf Gününde Van’daki Çocuklar için Dünya Rekoru...

Sultangazi’de yaşayan çocuklar, Van’da meydana gelen deprem felaketinde ihtiyaç sahibi akranları için dünya rekoruna imza attı.  31 Ekim Dünya Tasarruf Gününde Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenenen organizasyonda bir araya gelen 3.257 çocuk, roket şeklinde hazırlanan geri dönüşüm kumbarasına pet şişe toplayarak En Çok Çocukla Tasarruf rekorunu kırdılar. Pet şişelerden elde edilecek gelir Van’daki çocuklara gönderilecek.

(Rekor:17) En Çok Çocukla Yüzboyama Rekoru (İstanbul, 03 Ekim 2011)

(Rekor:17) En Çok Çocukla Yüzboyama Rekoru (İstanbul, 03 Ekim 2011)

03 Ekim 2011 Dünya Çocuk Gününde, Zeytinburnu Belediyesi Öncülüğünde, NovaColor Sponsorluğunda, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu Belediyesi Bilgi evlerindeki çocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında 676 çocukla Aynı Anda Yüz Boyama Rekor denemesi gerçekleştirilmiştir

(Rekor:16) Dünyanın En Büyük Çocuk Korosu Rekoru (İstanbul, 30 Mayıs 2011)

(Rekor:16) Dünyanın En Büyük Çocuk Korosu Rekoru (İstanbul, 30 Mayıs 2011)

Bağcılar Belediyesi öncülüğünde, 30 Mayıs.2011 Pazartesi günü 2.840 çocukla Dünyanın En Büyük Çocuk Korosu Rekoru kırıldı.

Seçkin konukların katılımıyla, Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan rekor denemesi, Bağcılar Bilgi Evi Çocuklarının yıl sonu etkinlikleri programı içinde planlandı.

(Rekor:9) En Çok Çocukla Saygı Duruşu Rekoru (İstanbul, 27 Nisan 2011)

(Rekor:9) En Çok Çocukla Saygı Duruşu Rekoru (İstanbul, 27 Nisan 2011)

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi Öncülüğü ve Teşvikiye Kırtasiyenin sponsorluğunda, 27 Nisan 2011 tarhinde Taksim Meydanında Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 2.082  çocukla Dünya Barışı İçin Bir Dakika Saygı Duruşu Rekoru kırılmıştır. 

(Rekor:15) En Çok Çocukla İp Atlama Rekoru (İstanbul, 06 Nisan 2011)

(Rekor:15) En Çok Çocukla İp Atlama Rekoru (İstanbul, 06 Nisan 2011)

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi Öncülüğünde, 06 Nisan 2011 tarhinde Sütlüce Spor Tesislerinde Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.249  çocukla En Çok Çocukla İp Atlama Rekoru kırılmıştır. 

(Rekor:14) En Çok Çocukla Çiftetelli Oynama Rekoru (İstanbul, 31 Mart 2011)

(Rekor:14) En Çok Çocukla Çiftetelli Oynama Rekoru (İstanbul, 31 Mart 2011)

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, İtimat Süt Ürünlerinin Sponsorluğunda 1.308 çocukla En Çok Çocukla Çiftetelli Oynama Rekoru kırılmıştır.  

(Rekor:13) En Çok Çocukla Dergi Kapağı Tasarlama Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2011)

(Rekor:13) En Çok Çocukla Dergi Kapağı Tasarlama Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2011)

Kağıthane Belediyesi öncülüğünde, Kağıthane Kaymakamlığı, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünün desteğiyle, Dünya Çocuk Rekorları Projesi kapsamında 1.211 çocukla 23 Nisan Temalı Dergi Kapağı Tasarlama Rekoru kırılmıştır.

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

(Rekor:10) Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaalti, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi önclüğünde, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılış töreninde 'Dünyanın en büyük kitabı' rekoru" kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyor.

(Rekor:12) En Çok Çocukla Mektup Atma Rekoru (17 Şubat 2011 İstanbul)

(Rekor:12) En Çok Çocukla Mektup Atma Rekoru (17 Şubat 2011 İstanbul)

Günümüzde kullanılma oranı gittikçe düşen İletişim yöntemlerinden Mektupla iletişim geleneğinin çocuklarda geliştirilmesi amacıyla;

Üsküdar Belediyesi öncülüğünde, Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü, ve Büyük Çamlıca Koleji, Derya Öncü Eğitim Kurumları, İtimat Süt Ürünleri ve Marmara Kuruyemiş'in katkılarıyla Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında 2.036 çocukla En Çok Çocukla Mektup Atma Rekoru kırılmıştır.   
 
(Rekor:11) En Çok Çocukla Gülme Rekoru (26 Ocak 2011 İstanbul)

(Rekor:11) En Çok Çocukla Gülme Rekoru (26 Ocak 2011 İstanbul)

I. Sömestr sonunda çocuklara stress attırma amaçlı düzenlenmiş bir rekor denemesidir.

Eyüp Kaymakamlığı, Eyüp Belediyesi, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Düşün Taşın Derneğinin katkılarıyla 26 Ocak 2010 tarihinde Eyüp Belediyesi Spor Tesislerinde 1.449 çocukla En Çok Çocukla Gülme Rekoru kırılmıştır. 

(Rekor:8) En Çok Çocukla Kitap Toplama Rekoru (29 Aralık 2010 İSTANBUL)

(Rekor:8) En Çok Çocukla Kitap Toplama Rekoru (29 Aralık 2010 İSTANBUL)

Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında, Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düşün Taşın Derneği öncülüğünde düzenlenen En Çok Çocukla Aynı Anda Kitap Toplama Rekoru 1.106 çocukla kırılmıştır. 

 

(Rekor:7) Aynı Anda Dinleyerek Kitap Okuma Rekoru (09 Aralık 2010 İstanbul)

(Rekor:7) Aynı Anda Dinleyerek Kitap Okuma Rekoru (09 Aralık 2010 İstanbul)

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  öncülüğünde, Dünya Engelliler Vakfı, Düşün Taşın Derneği ve Veysel Vardar Görme Engelliler İlköğretim Okulunun destekleriyle Dünya Çocuk Rekorları Projesi kapsamında 09 Aralık 2010 tarihinde,  İ.B.B. Esenler Hakkı BAŞAR Spor Tesislerinde 1419 Çocukla Aynı Anda Dinleyerek Kitap Okuma Rekoru kırılmıştır. 

* Görme engelli öğrencimiz Özge COŞKUN "Kız Kalesi" isimli öyküyü 4 dakikada parmaklarıyla yüksek sesle okurken 1419 çocuk dinleyerek okumuştur. 

(Rekor:6) Aynı Anda E_Atık Toplama Rekoru (26 Kasım 2010 İstanbul)

(Rekor:6) Aynı Anda E_Atık Toplama Rekoru (26 Kasım 2010 İstanbul)

Çocuklara E_Atık toplama alışkalanlığının kazandırılarak çevre dostu çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amaçlı olarak planlanmış bir rekor denemesidir.

Eyüp Belediyesi, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, EXITCOM, TAŞSAN, TAP  desteğinde; E_Atık  ağırlıklı olacak şekilde, 26 Kasım 2010 tarihinde Eyüp Belediyesi Spor Tesislerinde 09:30-11:00 saatleri arasında 1.155 çocukla "Aynı Anda E_Atık Toplama Rekoru" kırılmıştır. 

(Rekor:5) Aynı Anda Ayran İçme Rekoru (11 Kasım 2010 İstanbul)

(Rekor:5) Aynı Anda Ayran İçme Rekoru (11 Kasım 2010 İstanbul)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Sarıyer Marketler Zincirinin katkılarıyla 11 Kasım 2010 tarihinde İstanbul Metin Oktay Spor Kompleksinde (Ferahevler) Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında 1030 çocukla Çocukla Aynı Anda Ayran İçme Rekoru kırılmıştır. 

(Rekor:4) Aynı Anda Resim Yapma Rekoru (04 Ekim 2010 İstanbul Profilo AVM)

(Rekor:4) Aynı Anda Resim Yapma Rekoru (04 Ekim 2010 İstanbul Profilo AVM)

04 Ekim 2010 Dünya Çocuk Günü ve Hayvan Hakları gününde Şişli Belediyesi ve Profilo Alışveriş Merkezi öncülüğünde 1066 çocukla Aynı Anda Resim Yapma Rekoru kırıldı.

(Rekor:3) En Çok Çocukla Sıçrama Rekoru (29 Haziran 2010 İstanbul)

(Rekor:3) En Çok Çocukla Sıçrama Rekoru (29 Haziran 2010 İstanbul)

Her yerde yapılabilen temel sporlardan sıçramanın, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere öğretilmesi ve sıçrama alışkanlığının kazandırılması amacıyla 3876 çocukla En Çok Çocukla Sıçrama Rekoru kırılmıştır. (2.400 çocuğun istenen şekilde sıçrayabilmesi nedeniyle Rekor tescil sayısı 2.400 olmuştur.) 

Rekor denemesinin gerçekleştirileceği 29 Haziran bundan böyle Dünya Sıçrama Günü günü olarak kabul edilip Sıçrama etkinlikleriyle kutlanacaktır.

 

(Rekor:2) En Çok Çocukla Süt İçme Rekoru (21 Mayıs 2010 Ankara CEPA AVM)

(Rekor:2) En Çok Çocukla Süt İçme Rekoru (21 Mayıs 2010 Ankara CEPA AVM)

Sütün faydalarının öğretilmesi, süt içme alışkanlığının kazandırılması ve süt tüketiminin artrılmasını sağlamak amacıyla, Uluslararası Sütçülük Federasyonu'nun 1956 yılında aldığı karar gereğince, her yılın 21 Mayıs günü‘Dünya Süt Günü’ olarak kutlanmaktadır. Dünya Süt Gününde, CEPA  AVM bahçesinde bir araya gelen çocuklar En Çok Çocukla Süt İçme Rekoru kırılmıştır.   

 

(Rekor:1) En Çok Çocukla Aşure Yeme Rekoru (17 Nisan 2010 İZMİR)

(Rekor:1) En Çok Çocukla Aşure Yeme Rekoru (17 Nisan 2010 İZMİR)

TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında 5 kıtadan 39 ülkeden ülkemize gelen çocukların ülkelerinden gelirken getirdikleri aşure malzemeleri Bolulu Hasan Usta’nın  tesislerinde Dünya Çocuk Aşuresi olarak pişirildi. Dünya Çocuk Aşuresi'nin 2.100 çocukla aynı anda yenmesiyle de En Çok Çocukla Aşure Yeme Rekoru Kırıldı.