PERTEVNİYAL LİSESİ DÜNYA KAMPÜS REKORUNU KIRDI

145 yıllık mazisi ve 100 bine yaklaşan mezunu ile Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Pertevniyal Lisesi “Dünya Kampüs Rekorları” kapsamında En Kalabalık Mezunlar Günü Kutlama rekorunu 4 bin 122 kişiyle kırdı.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne miras kalan köklü eğitim kurumlarından Pertevniyal Lisesi’nde 09.30’da başlayan Geleneksel Pilav ve Aşure Günü kapsamında rekor denemesi için katılımcılar rekor gözlemcileri eşliğinde kampüs girişinde kayıt yaptırdılar. Saat 15.15’te ise Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince kayıtlar durduruldu. Yapılan sayım sonucu Pertevniyal Lisesi “Dünya Kampüs Rekorları” kapsamında En Çok Kişiyle Mezunlar Günü Kutlama rekorunu 4 bin 122 kişiyle kırdı.

Rekor Tescil ve Hakem Heyetince Rekor Tescil Belgesine 4 bin 122 yazılıp imzalandı. Konu ile ilgili Prof. Dr. Orhan Kural, “Maalesef ülkemizde mezuniyet günlerine yeterince ilgi gösterilmezken, Pertevniyal mezunlarının bu kadar katılım göstermesi büyük bir vefa örneğidir.  Diğer okulların mezunlar gününde de bu düzeyde katılımların olmasını diliyorum. Bu katılımı sağlayan okul ve dernek yönetimini tebrik ederek Rekor tescil belgelerini takdim ediyorum” açıklamasında bulundu. Prof. Dr. Kural, “Belgeyi rekorda emeği geçen Pertevniyal Lisesi Müdürü Zekeriya Arslantürk, Pertevniyal Lisesi’nden Yetişenler Derneği Başkanı Osman Gültekin ve Rekor Komitesi Başkanı Hakan Çobanoğlu’na  teslim etti.

Mezunlar gününe katılan 1942 mezunu Halit Kıvanç’ın lisenin köklü geçmişini ve anılarını anlattığı konuşması da büyük ilgi gördü. 

Facebook Twitter Instagram