KAHVALTININ BAŞKENTİ VAN’DA

EN ÇOK KİŞİYLE KAHVALTI ETME REKORU KIRILDI

(01 Haziran 2014  Van Atatürk Kültür Parkı)

Van Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde Van Valiliğinin himayelerinde, Van Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi,  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Sivil Toplum Kuruluşları, özel ve kamu kuruluşları ele ele vererek Van’ı dünya çapında Bir Marka Şehir yapmak için bir araya geldi. 

2001 yılında ABD Teksas’ta 18.941 kişiyle kırılan En Kalabalık Sofra rekorunu 1 Haziran 2014 Pazar günü 51.792 kişinin katıldığı Geleneksel Van Kahvaltı Sofrasıyla EN ÇOK KİŞİYLE KAHVALTI ETME DÜNYA REKORUNU kırarak, Rekoru hak ettiği yere Kahvaltının Başkenti Van’a getirdi.

Prof. Dr. Orhan KURAL ve Aydın TÜRKGÜCÜ’nün rekor danışmanlığında gerçekleştirildi. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet TAKVA konuşmalarında “Marka şehir olmak demek kültür, sanat, turizm, ekonomi kısaca hayatın her yerinde olmak ve söz sahibi olmak ve hizmeti geçenlere de destek olmaktır. “ dediler.

Van’ın güzel insanlarının, kültür ve sanata hizmet edenleri daha somut desteklemek amaçlı olarak Van İletişim Ödülleri kapsamında Ekonomi, Kültür, Sanat ve Turizm ödülleri verilmesi kararı da alınmıştır. 

Facebook Twitter Instagram