Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 168.100 lale ile 403.22 metrekarelik alanda Dünya'nın Lalelerden En Büyük Bayrak Rekorunu kırdı.
Başta laleler olmak üzere çiçeklerle şehre güzellik katan Büyükşehir Belediyesi, bu alanda dikkat çekici bir çalışmaya imza attı. Akşam 21.58'de başlayarak bugün saat 11.05'e kadar devam eden çalışma ile 
Lalelerden En Büyük Bayrak Rekorunu başarıyla gerçekleştirdi.  

Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmayı Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki rekor tescil ve hakem heyeti de takip etti. Etkinliğe ayrıca Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Türk bayrağı temalı lale peyzajı dünya rekoru denemesi başarı ile gerçekleştirildi. Rekor denemesinin son lalelerini ise Vali Kamçı ile Başkan Çelik ekti. 403.22 metrekare olan ve yaklaşık 168 bin lale ile yapılan Türk bayrağı, 18-23 Nisan tarihlerinde sergilenecek ve bu süre boyunca alanda çeşitli kültürel etkinlikler yapılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "23 Nisan Haftası arifesinde 1 hafta süreyle şehrimizin meydanına güzellik katacak bu rekor denemesiyle beraberiz. 168.100 bin adet laleyle 403.22 metrekarelik lalaerden dünyanın en büyük bayrağını Kayseri'de gerçekleştirmiş oluyoruz. İnşallah bu rekor denemesi tescil edilmiş olacak. Bu güzelliği hem Kayserimize, hem de ulusal anlamda Türkiye'mize tanıtmış olacağız. Bu laleler 15 günlük bir çalışmayla gerçekleşti. Bu güzelliği şehrimize kazandırmış olduk" ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki rekor tescil ve hakem heyeti, 
Lalelerden En Büyük Bayrak Rekorunu onaylayarak rekor tescil belgesini Sn. Mustafa ÇELİK'e teslim etti.

Facebook Twitter Instagram