DOMESTOS VE METRO TOPTANCI MARKET,

DÜNYANIN EN BÜYÜK PAKETLENMİŞ ÜRÜN TEŞHİR REKORUNU AMERİKA’DAN TÜRKİYE’YE GETİRDİ.

Ev temizlik ve hijyen konusunda tüketiciler tarafından Türkiye’nin en sevilen ev temizlik markası seçilen Domestos ve Tükiye’nin önde gelen toptancı marketi Metro, Ankara Mamak mağazasında, “Dünyanın En Büyük Paketlenmiş Ürün Teşhiri” dünya rekorunu; 502.01 metreküp’lük hacimle kırdı. 

Prof. Dr. Orhan KURAL ve Rekor Danışmanı Aydın TÜRKGÜCÜ nezaretinde,Mine ARTMAN (İnşaat Mühendisi), Hakan YURDAOĞAN (Mimar) Gökhan BOZKURT (Avukat) şahitliğinde (50,76x2,30x4,30m) 502.01 metreküp olarak gerçekleşti. 

Prof. Dr. Orhan KURAL tarafından rekor ölçüm sonuçlarının açıklanmasına müteakip konuşma yapan Unilever Müşteri Yöneticisi Murat DERİNDERE  yaptığı konuşmasında, “8 aylık bir planlama sonucu 15 tır, 160.000 adetten fazla ürün ve 300 tondan daha ağır bir teşhir alanını 2 gecelik bir çalışmayla gerçekleştirdiklerini, bu rekor kapsamında da Domestos’un “Eğlen, Öğren, Hijyen” konseptiyle TEGV ile beraber okullarda yürüttüğü projeye ciddi bir destek sağlanacağını belirtti. Ve son olarak başta Hüseyin DİNGEÇ olmak üzere projeyi gerçekleştiren tüm ekibine teşekkür etti.”

Metro Deterjan Kategori Müdürü Hakan EJDER “ Unilever’le beraber gerçekleştirdikleri bu dünya rekorunda yer almaktan ve perakende  dünyasına getirdikleri farklılıktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.”

Unilever Global Müşteri yöneticisi Richie ROMERO “Rotterdam’dan sırf bu rekoru desteklemek amaçlı geldim. Metro ve Unilever arasındaki dünya çapında ses getirecek bu işbirliğinden çok etkilendim. “ dedi.

Mamak Metro Toptancı Market Mağazası İşletme Müdürü Vural YÜCE de  “502.01metreküplük rekoru görmek isteyenler ve rekora özel avantajlı fiyatlardan Domestos ürünleri alarak TEGV projesine destek olmak isteyenleri mağazamıza davet ediyoruz..” dedi. 

Facebook Twitter Instagram